Bilime Yolculuk E-konferansı ilk kez Fatsa'da

Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Beyza Çelik tarafından okul idaresinin desteğiyle Şehit İbrahim Kılıç Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde bir grup öğrenciyle birlikte 10.01.2019 tarihinde saat 14:00 de e-konferans izlenmiştir. Konferansa okulumuz 7-I ve 7-E sınıflarındaki tüm öğrenciler katıldı. Konferansı veren kişi astrofizikçi Dr.Selçuk Topal'dır.

ORDU-Fatsa Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilimleri öğretmeni Beyza Çelik tarafından okul idaresinin desteğiyle Şehit İbrahim Kılıç Ticaret ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde bir grup öğrenciyle birlikte 10.01.2019 tarihinde saat 14:00 de e-konferans izlenmiştir.
Konferansa okulumuz 7-I ve 7-E sınıflarındaki tüm öğrenciler katıldı. Konferansı veren kişi astrofizikçi Dr.Selçuk Topal, Mars ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Marsın genel yapısı hakkında bilgi verdi. Ayrıca voyager uzay sondasının marsta hareketini video üzerinden göstermiştir. Uluslararası astronomi birliğinin 100. yılına özel olarak yapılan canlı yayın bağlantısıyla öğrencilerimize uzay hakkında bilgi vermesinin yanı sıra uzay ile ilgilenen meslek dallarını da tanıtmıştır.Türkiye uzay ajansının kuruluşu ve bu ajansın Türkiye ve bilim insanları açısından önemini bizlerle paylaşmıştır.

Öğrenciler önemli olan yerleri not aldılar ve konferans 7. sınıfın ilk ünitesi olduğu için e-konferans öğrenciler için faydalı olmuştur
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.