Tübitak şampiyonları bu sene de hazır

Geçen sene sosyoloji alanında Türkiye birinciliği kazanan Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi bu sene de birbirinden iddialı 7 proje ile yarışmaya hazır.

Sakarya-Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi geçen sene 49.Tübitak lise öğrencileri proje yarışmasında psikoloji ve sosyoloji alanlarında bölge birinciliği kazandıktan sonra Antalya'da yapılan Türkiye finallerinde sosyoloji alanında Türkiye birinciliği kazanarak Sakarya'nın gururu olmuştu.
Bu sene 50.'si gerçekleşecek olan Tübitak lise öğrencileri proje yarışmasında, Barış Örgen ve Özcan Kayım danışmanlığında tarih,sosyoloji ve psikoloji alanlarında toplam 7 proje gönderen okulumuz, bu sene de yarışmaya hazır. İşte birbirinden iddialı projelerimiz ve projeleri hazırlayan öğrenciler.
1-Sosyoloji-Almanya'da yaşayan Türk kadının Alman toplumuna entegrasyon düzeyinin sosyolojik analizi (Hessen- Rudesheim Örneği)-Melisa Öztürk-Gülşah Kıdık
2-Sosyoloji-Toplumda bilinçli antibiyotik be ilaç kullanım algısı. Can Erol-Ayhan Özcan.
3-Psikoloji-Avusturya'da yaşayan Türklerin psikolojik sağlamlık ve yaşam doyum düzeyleri arasındaki ilişkinin incelenmesi.Gökçen Sarıoğlu-Sude Kabakoğlu.
4-Psikoloji-Yurtta ve ailesinin yanında kalan ergenlerin bağlanma stillerinin çeşitli değişkenler üzerinden incelenmesi.Merve Ön-İsmail Cem Canavar.
5-Tarih-Almanya'da bir Osmanlı Müzesi:Dresden Turkıche Camer (Türk Odası) Müzesi ve bu müzeyi ziyaret eden Almanların Osmanlı algısı.Mert Ali Şahin-Haşim Becer.
6-Tarih-Hayvan hakları ve sevgisinde örnek bir medeniyet: Osmanlı. İnci İnce-Erdem Şimşek
7-Tarih-Tarih öğretiminde Hologram teknolojisi: Kendi dönemini kendi anlatan Osmanlı padişahları. Fatih Bayraktar-Rauf Baki.
Şubat ayının ilk haftası sergiye davet edilecek projelerin belirleneceği yarışma sayesinde öğrenciler bir yandan hazırlıklarına devam ederken bir yandan da bilimsel çalışmalarda kendilerini geliştirme imkanı bulmaktadır.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.