Bilişim Teknolojileri Alanından YESEM Projesi

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı olarak 10 ve 11. sınıflarla Eğitimde İyi Örnekler kapsamında "YESEM" isimli proje çalışması başlatıldı.

AYDIN-Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı olarak 10 ve 11. sınıflarla Eğitimde İyi Örnekler kapsamında 07.01.2019 tarihinde "YESEM" isimli proje çalışması başlatıldı. Bilişim Teknolojileri sayısal içerikli bir alandır. Hem genel ders başarılarının artması hem de üniversite sınavları için matematik alanında öğrencilerimizin başarılı olması gerekmektedir. Proje tabanlı öğrenme bu konuda daha etkili olacaktır. Altı aylık bir çalışma programı hazırlanarak uygulamaya konmuştur.
Projemizin amacı öğrencilerimizin TYT matematik sınavına daha iyi hazırlanmalarını sağlamaktır. Proje çalışmalarında öğrencilerimize Yasemin ÇAĞIL, Nuray KARAGÖZ, Özgür GÜLER ve F. KOÇ rehberlik yapacaklardır. Proje kapsamında öğrencilerle konuşularak bilgilendirme yapılmış, gönüllü öğrenciler ile çalışmalar başlatılmıştır.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.