Minik Yazarlarımızdan "Su" Hikayesi

Stem Challenge adlı eTwinning projemiz kapsamında 6 farklı ilden oluşturduğumuz hikaye takımları, webinar çalışması ile "Su" konulu ortak hikaye çalışması yaptı.

ÇORUM - Merkez Ulukavak Anaokulu Arslanlar Sınıfı'nın proje ortağı olarak yer aldığı Stem Challenge adlı eTwinning projesinin Ocak ayı etkinliklerinde "Su" konusu işlendi. Ay boyu yapılan etkinliklerde öğrenciler su döngüsü, su kaynakları, suyun halleri gibi konularda bilgilendirildi. Öğrencilerin öğrenmelerinin kalıcı hale getirilmesi amacıyla etkinlikler, hikaye oluşturma çalışması ile sonlandırıldı.
11 ortaklı projenin 6 ortağının katıldığı çalışmada, ilk olarak okullarda hikaye grupları oluşturdu. Gruplara ortak bir hikaye karakteri ve bu karakterin "Su" ile ilgili yaşadığı farklı problem durumları verildi. Hikaye grupları problem durumları doğrultusunda web 2.0 araçlarından Storybird'ü kullanarak hikayenin bölümlerini oluşturdu.
15 Ocak 2019 Salı günü de Çorum, İzmir, İstanbul ve Konya illerinden 6 okulun katılımıyla çevrim içi etkinlik (webinar) yapıldı. Sınıflarındaki akıllı tahtalar ya da bilgisayarlar aracılığı ile canlı bağlantı sağlayan okullarda hikaye grupları, hazırladıkları hikaye bölümlerini paylaşarak, hikayeyi birleştirdiler.
Çalışma sonunda ortaya çıkan hikayeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://storybird.com/books/minik-tavsan-6/?token=ph9wwyrq6g
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.