Bafra Belediye Başkanı projemizi dinledi

E-twinning kapsamında 6 ülkeden 23 okulun katılımıyla yürütülmekte olan "Çevre İçinse Eğer, Atıkları Toplamaya Değer" Projesi hakkında Bafra Belediye Başkanı Sayın Hamit Kılıç makamında ziyaret edilerek bilgilendirildi.

SAMSUN-Bafra Cumhuriyet Ortaokulu'nda 2018 yılının ekim ayında başlayan ve eTwinning kapsamında 6 ülkeden 23 okulun katılımıyla yürütülen "Çevre İçinse Eğer, Atıkları Toplamaya Değer" Projesi hakkında Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç 18 Ocak 2019 tarihinde makamında ziyaret edilerek bilgilendirildi.
Proje tanıtımı için tertip edilen ziyarete Müdür Yardımcısı Özlem Ölmez, proje yürütücü öğretmenler; Derya Bilgin, Seher Bildik, emek veren öğretmenlerden Çiğdem Kurt, Kadriye Şenel Çakır ve öğrenciler katıldı.
"Çevre İçinse Eğer, Atıkları Toplamaya Değer" Projesinde; atık kâğıt, plastik ve yağın toplanarak geri dönüşümüne katkı sağlandığı açıklandı.
Projede öğrenciler her hafta farklı bir etkinlik yapmaktadır. Logo tasarımı, slogan yarışması, hikâye yazımı, yapay zekâ teknolojileri kullanımı, geri dönüşümlü malzemelerle tasarım, atık yağdan sabun yapımı gibi aşamalar geride bırakıldı. İkinci dönem başlar başlamaz çevre temalı bir şarkı ortak olunan 23 okulla birlikte söylenerek klibe çevirilecek.
Ziyaretten ve projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden Bafra Belediye Başkanı Sayın Hamit Kılıç: “Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan sıfır atık projesine özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin sahip çıkması oldukça sevindirici. İlçemizde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu da eTwinning kapsamında 6 ülkeden 23 okulun katılımıyla yürütülen "Çevre İçinse Eğer, Atıkları Toplamaya Değer" projesi ile çevreye duydukları hassasiyeti ve verdikleri önemi ortaya koyuyorlar. Bu çok anlamlı projede bulunmaları ve katlı sağlamalarından ötürü, Cumhuriyet Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine kalbi teşekkürlerimi iletiyorum” Dedi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.