Öğrencilerin bilgi becerileri dijital oyunlarla geliştirildi

Atatürk İlkokulu sınıf öğretmeni Tülin Arslanpınar'ın kurucusu olduğu 'Healthy life happy smilies' projesi kapsamında öğrenciler meyvelerin İngilizce isimlerini dijital oyunla öğrendiler.

KONYA-Meram Atatürk İlkokulu 2/E sınıfı öğrencileri 17 Ocak 2019 Perşembe günü 'Healty life happy smilies eTwinning projesi kapsamında öğrenciler meyvelerin İngilizce isimlerini dijital oyunla öğrendiler.
Şüphesiz ki çocuk ve oyun birbirinden ayrı düşünülemez. Çocuk demek oyun demektir. Çocuğun gelişiminde en büyük rollerden birini oyun alır. Oyun oynamak çoğu zaman sadece eğlence olarak algılansa da, çocuk gelişiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Oyun oynayan çocuklar problem çözme becerilerini geliştirerek kendi yeteneklerini keşfederler. Çocuğun, zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişimine etki eden faktörlerin başında oyun gelmektedir. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak, öğrencilerimiz için hareket kabiliyetlerinin ve kültürel gelişiminin arttırılmasına yönelik, okul bahçemize çizdiğimiz oyun alanlarında oynamalarını sağladık. Kendileri için gerekli olan olumlu tutum ve davranışları, sağlıklı yaşamları için beden hareketliliği, iletişim kurmayı, bilgi ve becerilerini keşfetmeyi oyun içinde öğrendiler. Teknolojinin hayatımızın vazgeçilmesi içerisinde yer almasıyla birlikte bir çok dijital oyunlar ortaya çıkmıştır. Bizde öğrencilerimizin bu alandan faydalanırken olumlu tutum ve davranışlar sergileyebileceği, bilgi ve becerilerini geliştirebileceği oyunlar hazırlayarak oynamalarını ve eğlenmelerini sağladık.Öğrencilerimiz eğlenirken öğrendiler.
KANALI: Etkinlik
  • Kıymetli Meslektaşım, sizi ve öğrencilerinizi çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.