Minecraft kodlama oyunu oynadık

Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu 1/I sınıfı öğrencileri 04 Şubat 2019 tarihinde hayat bilgisi dersinde öğretmenleri Nermin Genç rehberliğinde eTwinning projesi gelecek kodlayarak gelecek kapsamında code.org sitesinde tamamlamış oldukları minecraft kodlama kursuna ait sertifikalarını öğretmenlerinden aldılar.

BURSA-Yıldırım Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu 1/I sınıfı öğrencileri 04 Şubat 2019 tarihinde hayat bilgisi dersinde öğretmenleri Nermin Genç rehberliğinde eTwinning projesi gelecek kodlayarak gelecek kapsamında code.org sitesinde tamamlamış oldukları minecraft kodlama kursuna ait sertifikalarını öğretmenlerinden aldılar.
Etkinlikte; 1/I sınıfı öğretmeni Nermin Genç eTwinning projesi gelecek kodlayarak gelecek kapsamında code.org sitesinde minecraft kodlama saati programına öğrencilerini 05 Ocak 2019 tarihinde kursiyer olarak atadı. Öğrenciler code.org sitesindeki minecraft kodlamalarını internet üzerinden tamamladılar. Bu kursu başarıyla bitiren öğrencilere 04 Şubat 2019 tarihinde sertifikaları sınıf öğretmenleri Nermin Genç tarafından dağıtıldı. Öğrenciler bu etkinlik ile bilgisayarlı kodlamayı oyun ile öğrenmiş oldular. Öğrenciler bilgisayarlı kodlamanın çok zevkli ve eğlenceli olduğunu belirttiler.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.