English in Street projesi Tes-iş ilgi uyandırdı

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Muhammet Samet Aydın’ın yazıp kuruculuğunu yaptığı Uluslararası “English In Street” e-Twinning projesine Aralık ayında ortak olan okulumuz Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi , Ocak Ayı uygulamalarını okul koridorlarında tasarlanan Havaalanı ve Kafe köşelerinde İngilizce olarak gerçekleştirildi.

SAKARYA-Adapazarı Okulumuz İngilizce öğretmenleri Senem SÖNMEZ , Vesile USLU ve 15 öğrenci ile, kuruculuğunu Ünye MNV İngilizce öğretmeni Muhammet AYDIN’ın yaptığı “English in Street” isimli eTwinning projesine ortak olarak uluslararası bir projede yer alma fırsatına sahip oldular. Projemize Avrupa’dan beş ülke ve Türkiye’nin tüm bölgelerinden toplamda 60 okulla devam edilmektedir.
Projenin Aralık ayında diyalogların gerçekleştirileceği İngilizce Sokağı belirlendi.Projeye dahil olan öğrencilerimiz web 2 araçlarını kullanarak logolar tasarladılar .Okulumuzdaki oylama sonucu en beğenilen logo öğrencilerimizden Gönül KAHYA’nın hazırlamış olduğu logo olmuş ve projenin resmi logo oylama sonucunda öğrencimizin tasarlamış olduğu EIS logosu 60 yerel ve 5 yabancı ortak arasında beşinci sırada yer almıştır.
Projenin Ocak ayı görevleri arasında yer alan okulunu,şehrini ve kendini tanıtma konularında öğrencilerimiz Twinspace’de ingilizce olarak kendilerini ifade etmişlerdir.Arkadaşlık teması ile ilgili dikkat çeken haberler ve resimlerden oluşan pano hazırlanmış olup,projenin her aşamasında twinspace’de materyal,dosya ve video paylaşımlarında bulunulmuştur.
Projenin Ocak Ayı görevlerinden olan At The Airport(Havaalanında) ve At The Café (Kafede) temaları kapsamında tüm Türkiye ve Avrupa dan beş ülke ile havaalanı ve kafe ortamları tasarlandı.Koridorlar boyanıp,görsellerle süslendi ve 18/01/2019 tarihinde bu ortamlarda tüm okulların aynı anda öğrencilerle birlikte hazırladıkları diyaloglar uygulandı. Dil öğrenme becerilerini geliştirmek anlamında çok güzel bir çalışma oldu.Öğrencilerimiz iş birliği yaparak,teknolojiyi ve el becerilerini kullanarak,en çok da eğlenerek projeye katkıda bulundular.
Projemiz, Şubat –Mayıs ayları için her ay en az iki köşe tasarımı (Otel-Resepsiyon-Banka-Kütüphane-Sinema-Hediyelik Eşya Dükkanı-Hastahane-Taksi Durağı),uygulamalı diyalog etkinlikleri,değerler eğitimi kapsamında ayın değeri panosu,belirli gün ve haftalar kapsamında proje takviminde belirlenen gün ve hafta kutlama etkinlikleri,tüm ortak okulların katılacağı şiir,şarkı etkinlikleri ve Haziran Ayında aynı anda gerçekleştirilecek Sokak Etkinliği gibi öğrencilerimizin katkısıyla gerçekleşecek heyecanlı ve keyifli bir süreç bizi beklemektedir.
İngilizce öğretmenlerimiz Vesile USLU ve Senem SÖNMEZ düşüncelerini belirttiler.
‘’Dahil olduğumuz projeye destek veren okul müdürümüz Cengiz KIYAK’a,müdür yardımcılarımız Cengiz Zeybek ve Mustafa ARSLAN’a,çalışmalarımızı takdir eden değerli öğretmenlerimize ve tabii ki proje için özverili çalışan öğrencilerimize(10.sınıf öğrencileri: Emre CEVAHİRCİ, Özlem BIYIKOĞLU ,Toyhan İbrahim YAMAK, Zeynep Ceyda ÖZTÜRK 11.sınıf öğrencileri:Duygu PEHLİVAN,Ceyhun Mert ERCAN,İrem KALKAN,Yağmur BİBİNOĞLU,Eslem Nilsu BOĞAZ,Ali Can GÖL,Hafsa MUNGAN,Funda DİLAVER,Ecem DEMİR,Melik Sina DİNÇ,Gönül KAHYA) teşekkür ediyoruz.
Ayrıca EIS projesini başarıyla yürüten Muhammet AYDIN ve projeye ortak olan tüm öğretmen ve öğrencilerine başarılar diliyoruz.’’
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.