Sigarasız hayat

Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu , 2/A sınıfı öğrencileri, 11 Şubat 2019 tarihinde, sınıf öğretmenleri Arsez Akgüngör rehberliğinde, '9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü' ile ilgili videolar izleyerek,sigaranın zararlarını öğrendiler.

İSTANBUL- Küçükçekmece ,Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu , 2/A sınıfı öğrencileri, 11 Şubat 2019 tarihinde, sınıf öğretmenleri Arsez Akgüngör rehberliğinde, '9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü' ile ilgili videolar izleyerek,sigaranın zararlarını öğrendiler.
Arsez Akgüngör öğrencilerine;'Toplumun bugününü, yarınını tehdit eden, dönüşü olmayan sağlık sorununa yol açan, hatta yaşam kaybına yol açan sigara bağımlılığı, dünyadaki en büyük kitleleri kapsayan bağımlılık türüdür ve önlenebilir ölüm nedenlerinden en önemlisidir. Toplumsal, ruhsal faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan sigara alışkanlığının daha çok gençlik çağında kazanılan bir davranış olduğu, aile yapısı ve sosyal desteğin sigara ve diğer madde kullanımında etkili olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki erişkin nüfusun yaklaşık yarısı sigara içmektedir. Sigara, gerek bizzat kullanan gerekse içmeyen ancak sigara içilen ortamda bulunma sonucu pasif olarak soluyan insanlarda çok önemli bir hastalanma ve ölüm nedenidir. Çevre kirlilikleri ve orman yangınlarına da sebebiyet veren sigara kullanımının zararları günbegün artmaktadır’’ dedi. Eba'dan konuyla ilgili videolar izleterek farkındalık oluşturma çalışmalarına devam ederek öğrencilerinden öğrendiklerini evde aileleri ile paylaşmalarını rica etti.Çocuklar sigaranın zararları konusundaki bilgilerini pekiştirdiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.