eTwinning "From Little Hearts To Innocent Paws" projesi kedi evleri yapımı etkinliği

eTwinning "From Little Hearts To Inncocent Paws" projesi kapsamında sokaktaki dostlarımız için evler yaptık. Öğrenciler, veliler ve okul personelimizin aktif katılımıyla hazırlanan kedi ve köpek evlerini, hayvan severler derneğine bağışladık.

İZMİR-Foça Foça Gerenköy İlkokulu olarak, eTwinning projesi "From Little Hearts To Innocent Paws (Minik Kalplerden Masum Patilere)" kapsamında yapılan kedi-köpek evi yapımı etkinliğimize büyük katılım sağlandı. Çocuklarda hayvan sevgisi, merhamet ve arkadaşlık kavramlarını kazandırma amacıyla sokaktaki dostlarımızın barınabilecekleri evler yaptık. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz işbirliği içerisinde, karton, ahşap ve metal malzemelerden kedi-köpek evleri yaptılar. Etkinlik sürecimiz bir ay sürmüş olup, ikinci dönem başlangıcı 04/02/2019 tarihinde sona ermiştir. Süre sonunda öğrencilerimiz tarafından okula getirilen ve sağlam malzemelerden yapılmış olan tüm evler Foça Hayvan Severler Derneğine bağışlandı. Bağışlanan evler sokaktaki hayvanların soğuktan korunmaları için ilçenin farklı noktalarına gözetim altında olacak şekilde bırakıldı. Karton malzemelerden yapılan evler ise öğrencilerin ve velilerin gözetiminde olacak şekilde, öğrencilerin evlerinin yakınına bırakıldı. Öğrencilerimiz bu evlere sığınan hayvanlara, velilerinin gözetimi altında yiyecek ve su verdiler.
Bu süreç içerisinde, öğrencilerimiz işbirlikçi çalışma becerilerini geliştirdi ve hayvan hakları konusunda farkındalık geliştirdiler. Hayvanlara karşı daha duyarlı ve merhametli olmayı öğrenmek için yaptığımız bu etkinlik öğrencilerimizin büyük katılımıyla başarıya ulaştı. Etkinliğe katılan öğrencilere katılım sertifikası verildi.
İngilizce Öğretmeni Fatma Betül Bekar'ın önderliğinde yürütülen proje ile öğrencilerimiz etkinlikler sırasında İngilizce dili becerilerini de geliştiriyorlar.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.