Oyun oynayarak öğreniyoruz

''eTwinning Let’s Memorize The Symbols Of The Elements( Elementlerin Sembollerini Ezberleyelim) projesi'' kapsamında 8 Şubat 2019 tarihinde fen bilimleri dersimizde işlediğimiz elementlerin sembollerini oyunlarla ezberleme amacıyla etkinlik yapıldı.

ANKARA-Pursaklar Özel Nene Hatun Ortaokulunda 7. sınıf öğrencileri ile fen bilimleri öğretmenleri Zehra Akpunar Ulış rehberliğinde 8 Şubat 2019 tarihinde derste öğrendikleri elementlerin sembollerini oyunlarla ezberleme amacıyla etkinlik yapıldı.
Birleşmiş Milletler 2019 yılını Uluslararası Periyodik tablo(IYPT 2019) yılı olarak belirledi. UNESCO, bilim dernekleri ve birlikler, eğitim ve araştırma kurumları, teknoloji platformları ve vb. bir çok kurum ve kuruluş çeşitli etkinliklerde bulunacak.Okulumuzda da fen bilimleri öğretmeni Zehra Akpunar Ulış tarafından yürütülen ''eTwinning projesi Let's Memorize The Symbols Of The Elements'' kapsamında bir etkinlik düzenlendi.Kırmızı balonlara element ismi beyaz balonlara element sembolü yazıldıktan sonra müzik ile balonlar uçuruldu. Müzik durunca tüm öğrenciler ellerine birer balon aldı.Ardından element isim ve sembolleri yazılı olan balonlar öğrenciler tarafından eşleştirilmeye çalışıldı.Böylece oyunlaştırma ile öğrenciler hem eğlendi hem de fen bilimleri müfredatında bulunan element isimlerini ezberlemiş oldu.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.