Karskapı Şehitliğindeydik

14 Şubat Sevgililer Gününde bu topraklar için canını veren aziz şehitlerimizin huzurundaydık .Çünkü onlar bu milletin en çok sevdikleriydi.

ERZURUM- Yakutiye Sabancı Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencileri Uzman Türkçe Öğretmenleri Emine Behiye Polat Kütük rehberliğinde 14.02.2019'da Karskapı Şehitliğini coşkuyla ziyaret ettiler.Büyük bir heyecanla geçen ziyarette şehit abilerine Fatihalar okudular.İstiklal Marşı da okuyan çocuklar bu özel güne anlam katmanın huzuruyla ziyareti tamamladılar.Türkçe Öğretmeni E.Behiye Polat Kütük :" Vatan uzaklardan bakıp da benim diyenlerin değil,yar koynuna baş koymadan şehit düşenlerindir! Milli Kültür temamızın 2.etkinliği için ilk durağımız bu toprakları vatan yapan, bayrağımızın gökyüzünde dalgalanmasını sağlayan şehitlerimizin manevi huzuruydu...
14 Şubat Sevgililer Gününde bu toprakların tapu sahibi Mübarek Şehitlerimizin -en sevgililerin- yanındaydık.Anaları,babaları,kardeşleri, eşleri ve çocukları onları vatan uğruna,bayrak uğruna,namus uğruna toprağa ve en acısı da yüreklerine gömdüler...Ve o günden sonra da biz nefes alalım diye ciğerlerinde ateş taşıdılar.Unutmadılar biz de unutmadık!VATAN SİZE MİNNETTARDIR!" dedi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.