Alanya Tahir Tuluk Ortaokulu öğrencileri minik gönüllere fırçalarıyla iz bıraktılar

Değerler Eğitimi kapsamında Yardımlaşma ve İşbirliği konusunda okulumuz öğrencileri, bir köy okulununboyasını yaptılar.

ANTALYA - Alanya Değerler Eğitimi kapsamında Yardımlaşma ve İşbirliği konusunda Alanya Tahir Tuluk Ortaokulu öğrencileri örnek bir davranış sergilediler.

16 Şubat 2019 tarihinde ilçemize yakın bir köy okulu olan Kızılcaşehir İlkokulu'nun duvarlarını boyadılar. Bu etkinlikle minik gönüllere fırçalarıyla iz bıraktılar. Tatil günü olmasına rağmen işbirliği ve sorumluluğun bilinciyle erkenden kalkıp yola düştüler. Okula geldikleri anda masa ve sıraları çıkardılar. Kendi imkanlarıyla boya ve fırçalarını tedarik eden öğrencilerimiz, hem çalışıp hem eğlenerek küçük kardeşlerinin sınıflarına renk kattılar. Bu etkinlikle değerler eğitiminin, öğrencilerin hayatlarının bir parçası haline getirmek amaçlanmıştır. Değerler eğitiminin önemine vurgu yapan öğretmenlerimiz, buna benzer öğrencinin bizzat içinde olduğu ve kendi fikirlerinden yola çıkarak hayatına kattığı değerin öğrenci için anlamının paha biçilemez olduğunu ifade ettiler.
Bu güzel etkinliğe katılan öğrencileri kutlayan Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ER, çok güzel bir etkinlik olduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.
KANALI: Yaşam

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.