5 Şubat Güvenli İnternet Günü

Zonguldak Ereğli Erdemir İlkokulu 3/J Sınıfı öğrencileri eTwinning Projesi kapsamında "Yazar Olma Yolunda" proje kapsamında 5 Şubat Güvenli İnternet Günü çalışmaları yaptı.

Zonguldak Ereğli ilçesindeki Erdemir İlkokulu 3/J sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Yıldız AYDIN EKİZ ile "Yazar Olma Yolunda" eTwinning projesi kapsamında, öğrencileriyle farkındalık yaratmak için 5 Şubat Güvenli İnternet Günü ile ilgili pano hazırladı. Öğrencilere izledikleri videolarla, çevrim içi ortamlarda doğru bilgiye ulaşabilecek haber kaynakları, interneti güvenli kullanmanın yöntemleri, çevrim içi ortamlarda dikkat edilmesi gereken konular, kişisel bilgilerin gizliliği ve şikayet hakkı doğması durumunda nelerin yapılması gerektiği ile ilgili temel bilgileri edinmeleri sağlandı.
Öğrenciler Güvenli İnternet kullanımı günü ile ilgili ailelerine bilgilendirici broşürleri götürdü ve bu konuda yaptıkları çalışmaları aileleri ile paylaştı. Veliler internetteki tehlikelerin neler olabileceğini ve nasıl korunacaklarını öğrenmiş olduklarını dile getirdiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.