Şekerin zararları

Okulumuzda "Adım At, Sağlığına Sağlık Kat" eTwinning projesi kapsamında "Şekerin Zararları" hakkında etkinlikler düzenlendi.

İSTANBUL-Silivri Yavuz Selim İlkokulu 3-D sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri rehberliğinde 12.02.2019 tarihinde "Adım At Sağlığına Sağlık Kat" eTwinning projesi kapsamında "Şekerin Zararları Nelerdir?" konulu etkinlikler düzenlediler. Sınıf öğretmeni Leyla Beldağlı'nın proje kapsamında hazırladığı şekerin zararlarını anlatan videolar izlendi. Şekerin zararlarının anlatıldığı ve diyabet ile ilgili bilgilendirici animasyonlar
da öğrencilere izletildi. Ayrıca hazır paketli ürünlerin içinde var olan şeker oranlarının gösterildiği ve diyabet ile ilgili bilgilerin yer aldığı görsellerden oluşan sınıf ve okul panoları 3-D sınıfı öğrencileri tarafından hazırlandı. Şekerin vücudumuz için tatlı bir zehir olduğu üzerinde duruldu. Şekerin; kalp hastalıklarına, diyabete, kanser riskine, karaciğer yağlanmasına, obeziteye, diş çürüklerine neden olduğu anlatıldı. Hatta şekerin hafızamızı zayıflatarak öğrenme güçlüğüne bile sebep olabileceği hakkında bilgiler verildi. Etkinlikler sonunda öğrenciler şekerin sağlığa zararlı olduğunu, sağlıklı büyüyüp gelişen bir nesil için şekerden uzak durulması gerekliliğini fark ettiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.