"From Little Hearts to Innocent Paws" projesini kapsamında matematik kodlaması yaptık

"From Little Hearts to Innocent Paws" projesinin diğer derslerle entegrasyonunda bu ay matematik dersi vardı. Öğrencilerimiz matematik dersinde dört işlem yaparak uygun kodlama ile gizlenmiş hayvan resimlerini buldular.

İSTANBUL-Maltepe Zümrütevler İlkokulu'nda İngilizce Öğretmeni Demet Turunç sorumluluğunda yürütülmekte olan "From Little Hearts to Innocent Paws" (Minik Kalplerden Masum Patilere) isimli eTwinning projesinin 15 Şubat 2019'daki etkinliğinde matematik dersi kodlaması vardı. Projemizin amacı olan sokak hayvanlarına duyarlı bir nesil yetiştirme gayretinin bütün derslerle ilişkilendirilmesi gerektiğinin bilinciyle Görsel Sanatlar dersinden sonra Matematik dersine projemizi entegre ettik. Bu etkinlikte öğrencilerimize içerisinde toplama, çıkarma, bölme işlemleri ve basamak değerlerinin olduğu kodlama aktiviteleri dağıtıldı. Öğrencilerimizden işlemleri yapıp çıkan sonuçlardaki rakamlara göre boya kalemlerini kullanarak uygun kodlamaları yapmaları istendi. Öğrencilerimiz bütün işlemleri tamamlandıklarında kedi, köpek, kuş ve civciv figürlerinin ortaya çıkmasının sevincini yaşadılar.
Öğrencilerimiz bir yandan matematik işlemlerini pekiştirirken bir yandan hayvan figürlerini bulmanın çok heyecan verici olduğunu, matematik dersinde çok eğlendiklerini belirttiler. Projemizin diğer derslerle ilişkilendirilme çalışmaları devam edecek.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.