Eskitme kâğıt çalışması

Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi Tarih Öğretmeni Volkan Civelek’in kurucu ortağı olduğu, Özel Yetenekleri Geliştirme Tarih alanı öğrencilerinin yürüttüğü "Yenilikçi Tarih Öğretimi" adlı eTwinning ulusal projesi Şubat ayı etkinlikleri kapsamında 23.02.2019 tarihinde eskitme kâğıt çalışması yapıldı.

RİZE – Merkez Eskitme Kağıt çalışması yapılabilmesi için gerekli malzemeler: Teksir kağıdı, Kahve, Saç kurutma makinesi, Tepsi, Su, Fırça. Etkinlik başlangıcında öğrenciler, ünlü kişilerin Tarih tanımlamalarından bir tane seçtiler. Sonra seçtikleri tanımı teksir kağıdına kendi el yazısı ile yazarlar. Teksir kağıdının tamamını kapsaması görsellik açısından önemli. Sonra hazırlanan tepsi ( Kahve –su ) içine bırakılır. Tepsi içerisinde birkaç dakika durduktan sonra alınır ve saç kurutma makinesi ile kurutulur. Kurutulduktan sonra isteğe bağlı üzerine yine hafif kahve tozları atılabilir.
Öğrencilerimiz eskitme kâğıt etkinliği yaparken çok eğlendiklerini ve unutamayacakları bir etkinlik olduğunu dile getirdiler. Çalışmada yer alan Özel Yetenekleri Geliştirme Tarih alanı öğrencileri, iyi ki Yenilikçi Tarih Öğretimi Projesinde yer aldıklarını belirtiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.