Dürüst Manav

"Bu manavda kamera vicdanınızdır" sloganıyla dürüstlük davranışına dikkat çekmek için okulumuzda "Dürüst Manav" projesi 15 gün süreyle uygulanmıştır.

SAMSUN-Çarşamba ilçesi Anafartalar Ortaokulunda, 11-22 Şubat 2019 tarihlerinde , tüm öğrencilere yönelik (254) dürüstlük davranışına dikkat çekmek , kimse yokken bile dürüst olunması gerektiğini vurgulamak için "Dürüstlük Manavı" projesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Sümeyye KORKMAZ koordinatörlüğünde uygulanmıştır.
Projemiz hayırsever bir manavımızın katkılarıyla başlamış olup sonradan kumabarada biriken para ile sürdürüle bilmiştir. Manavımızda da elma, armut, muz, havuç, salatalık, fındık satışı yapılmıştır. Ürünlerin fiyatları manavda yazılıp 2 adet kumbara konulmuştur. Manavda herhangi bir satıcı yoktur. Çocuklar alığı ürünün parasını kumbaraya koydular. Kimsenin görmediği yerde bile vicdan kamerasının kayıt yaptığı ilkesiyle dürüst olmanın ilkesi vurgulanmıştır. Bunun öncesinde de bütün öğrencilere "dürüstlük" temalı kısa film seyrettirilmiştir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.