Burgazada Öğretmenevinde resim sergisi açıldı

Burgazada Öğretmenevinde "Öğretmeniyle Güzel İstanbul" projesi kapsamında 24 Şubat 2019 Pazar günü resim sergisi açıldı.

İSTANBUL-Adalar. Kış günlerinde içimizi ısıtan etkinlikler de var yakınlarımızda. Vazgeçemediğimiz mekânlardandır Burgazada ve Burgazada Öğretmenevi. Yaz, kış fark etmiyor.

Bu aralar "Öğretmeniyle Güzel İstanbul" projesi ile yoğun günler yaşıyor, yaşatıyor. Önce bir şiir dinletisi, ardından resim sergisi… Hepsinde eğitimcilerin imzası var.

19.01.2019 Cumartesi günü Burgazada Öğretmenevinde İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Öğretmeniyle Güzel İstanbul” projesi gerçekleşti. Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü Sadrettin Peker koordinatörlüğünde ve Burgazada Öğretmenevi Müdürü Ahmet Günay organizasyonuyla gerçekleşen “Şair Öretmenler şiir Dinletisi” içinde yer almak, üretken ve içten eğitimcilerle çalışmak, güzel, anlamlı ve gurur vericiydi. Davet edenlere ve projeye katılanlara sonsuz teşekkürler. Etkinliğe Seval Karadeniz, Ahmet Günay, Sadrettin Peker, Mete Gönen, Şaziye Aslan, Mithat Aslan, Hülya Şalt, Av. Ali Pehlivan ve Nusret Karaca şiirleriyle katıldı. Ardından bir resim sergisi…

Resim sergisi açılışı 24 Şubat 2019 Pazar günü saat 14.00 ‘de yapıldı. Sergide Ayten Çetiner, Sevtap Güngör, Bilge Noyan ve Eda Aygün’ün resimleri sergileniyor. Katılımcılara plaketlerini Adalar Milli Eğitim Şube Müdürü Sadrettin Peker, Burgazada Mahallesi Muhtar Mustafa Biçer ve Burgazada Öğretmenevi Müdürü Ahmet Günay verdi. Sergi Mart ayı boyunca açık kalacak.
KANALI: Kültür/Sanat

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.