Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi yapıyoruz

MEB'in yayınlamış olduğu programa bağlı olarak sınıfımız ile Serbest Etkinlikler dersimizde 'Bilişim Teknolojileri ve Yazılım' dersimizin ilkini gerçekleştirdik.

AKSARAY- 23 Nisan İlkokulu 1-E sınıfı olarak 22/02/2019 tarihinde Cuma günü Serbest Etkinlikler dersimizde, MEB'in yayınlamış olduğu programa bağlı olarak sınıfımız ile Serbest Etkinlikler dersimizde 'Bilişim Teknolojileri ve Yazılım' dersimizin ilkini okulumuzun bilgisayar laboratuvarında Sınıf Öğretmeni Şehriban ÇITAK rehberliğinde gerçekleştirdik.
Günümüzde en değerli varlık olan bilgi ya da veri, her zaman eğitim ile ilişkili olarak üretilmeyebilir ancak her zaman için bu bilginin analiz edilip değerlendirilmesi ve elde edilen sonuçların kullanılabilir hale getirilmesi eğitime bağlıdır. Dünyada eğilim, her alanda bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu hizmetlerin çeşitliliğinin ve kullanıcı sayıları ile kullanım miktarlarının artmaya devam edeceği yönünde. Dolaysıyla bilgi ve iletişim teknolojileri alanında eğitim, sürekli olarak devam etmelidir. Bilgisayar ve veri okuryazarlığı gibi önemli alanlarda eğitim verilerek geleceğin sahibi öğrencilerimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek ülkemizin bu alandaki hedeflerine daha hızla ulaşmasını sağlayacaktır.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.