eTwinning projesi kapsamında bu ay gerçekliği arttırılmış öğrenme modeli

eTwinning projemiz "From Little Hearts To Innocent Paws" kapsamında Quiver artırılmış gerçeklik uygulamasıyla öğrencilerimiz Hayvan sevgisini ve 3 boyut kavramları öğrendiler. Projemizde farklı web2.0 araçlarına ve uygulamalara yer vererek öğrencilerimiz teknolojiyi aktif şekilde kullanıyor ve eğlenerek öğreniyorlar.

MERSİN-Erdemli Çeşmeli İlkokulu öğrencileri, eTwinning projemiz "From Little Hearts To Innocent Paws (Minik Kalplerden Masum Patilere)" kapsamında Quiver artırılmış gerçeklik uygulamasıyla tanıştılar.14/02/2019 tarihinde İngilizce öğretmenimiz Fatma Karadaş gözetiminde İngilizce dersinde 2. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen etkinliği öğrencilerimiz eğlenerek tamamladı. 2 boyut ve 3 boyut kavramlarının farkını öğrenmek amacıyla yapılan bu etkinlik sırasında öğrenciler İngilizce becerilerini de geliştirdiler.
Projemizin Şubat ayı etkinliği olarak öğrencilerimizde hayvan sevgisi, merhamet duygusu ve farkındalık oluşturmak için Quiver artırılmış gerçeklik etkinliğimizde hayvan figürleri kullanıldı. Öğrenciler ilk olarak üzerinde QR kod olan sayfadaki hayvan figürlerini boyadılar, daha sonra QR kodu okutarak boyadıkları hayvan figürünün 3 boyut kazanmasını ve hareket etmesini mutlulukla izlediler.Öğrencilerin bu etkinliği çok keyifli ve heyecan verici buldukları gözlendi.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.