Duvar Gazetemiz

Tevfik İleri Ortaokulu 14 şubat 2019 Perşembe günü 7. sınıf öğrencileri öğrendiklerini ve ürettiklerini büyüklerine gösterebilmek amacıyla duvar gazetesi etkinliğini gerçekleştirdiler.

SAMSUN - Canik Tevfik İleri Ortaokulunda 14 şubat 2019 Perşembe günü 7. sınıf öğrencileri Söz Sende adlı duvar gazetesi etkinliğini gerçekleştirdiler.
Duvar Gazeteleri, okul dergi ve gazeteleri öğrencilerin öğrendiklerini ve ürettiklerini büyüklerine gösterebilme imkanı buldukları alanlardır. Gazeteler, dergiler de çoğu zaman Türkçe Öğretmenlerinin sorumlulukları arasına girmektedir. Okulumuz Türkçe öğretmeni Hüseyin Bayram rehberliğinde öğrencilerimiz duvar gazetesini çıkartmışlardır. Çıkardığımız duvar gazetelerimizle Türk Milletinin ortak kültür ve değerlerini güzel Türkçemizle tanıtmak, bu amaçla yapılan etkinlikleri çevremizle paylaşmak istedik.
Güncel olayların yanında kültür-sanat haberlerini de içeren gazetemiz öğrencilerimiz tarafından güncellenecek, öğrencilerimiz her ay ilgilerini çeken haberleri paylaşma ve yorumlama fırsatı bulacaklardır. Öğrencilerimizin gazete okuma alışkanlığının ve bilgiye olan meraklarının artması için düzenlenen etkinlik, öğrencilerimizden büyük ilgi gördü.

Gazetede emeği geçen öğrencilerimize ve destek veren Türkçe öğretmenimiz Hüseyin Bayram’a teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.