Personel tahliye tatbikatı

Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulunda 28 Şubat Perşembe günü, Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle personel tahliye tatbikatı yapıldı.

İSTANBUL-Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulunda 28 Şubat Perşembe günü, Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle personel tahliye tatbikatı yapıldı.
28 Şubat Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında: Deprem, yangın ve doğal afetler sırasında yapılması gerekenler derslerde öğrencilere anlatıldı ve uygulama yaptırıldı. Doğal afetler sırasında okulun tahliye kapıları, tahliye anında hareket tarzı, doğal afet sonrası toplanma alanları da öğretildi.
Öğrencilerin habersiz olduğu bir anda alarm çalındı. Deprem alarmı sırasında öğrenciler, ilk anda kendi güvenliklerini sağladılar, hayat üçgeni ile depremden korunmaya çalıştılar.Alarm sonunda öğrenciler hızla, tahliye kapılarından okulu boşalttılar ve toplanma noktasında toplandılar. Toplanma sonrası yapılan yoklamada tüm öğrencilerin okulu tahliye ettiği ve toplanma noktasına ulaştığı görüldü. Toplanma sonrası öğrencilere kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Murat Erol tahliye ve tatbikat süresinin 2 dakika 55 saniye olduğunu belirtti.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.