3/A sınıfının bez çantaları

Kadıköy İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Şennur Kuğu rehberliğinde 26/02/2019 tarihli görsel sanatlar dersinde plastik poşet kullanımının azaltılması amacıyla kendi bez çantalarını tasarladılar.

TRABZON- Çarşıbaşı Kadıköy İlkokulu, okullardaki atık oranının azaltılması amacıyla yürürlükte olan sıfır atık projesini desteklemek için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Öğrencilerin evlerde ve okulda plastik poşet yerine bez çanta kullanması, okulda tükettikleri organik atıklardan sirke yapılması, atıkların çeşitleri ve değerlendirilmesi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılan etkinliklerden birkaçıdır.
Bu kapsamda 3/A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Şennur Kuğu rehberliğinde 26/02/2019 tarihli görsel sanatlar dersinde kendi bez çantalarını tasarladılar. Öncelikle bez çantalarına çizmek istedikleri desenleri belirlediler ve çantalarının üzerine çizdiler. Sonrasında büyük bir heyecanla istedikleri renklerde boyadılar. Dersin sonunda ise bez çantaları kuruttular ve evlerine götürmek için hazırladılar. Bazı öğrenciler çantalarını kendileri kullanırken; bazıları da annelerine hediye ettiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.