Çay kokan Türk bayrağı

81ilde şanlı bayrağımız eTwinning projesi kapsamında İstiklal İlkokulu 4-C sınıfı öğrencileri çay yaprağı ve tohumunu kullanarak Türk bayrağı tasarladılar.

RİZE-Merkez İstiklal İlkokulu 8 Şubat tarihinde katıldığı, Türkiye geneli okullarla ortak yürüttüğü ‘’81 ilde şanlı bayrağımız’’ eTwinning projesi kapsamında Rize ilini temsil etmekte olup,proje kapsamında Rize çayını kullanarak Türk bayrağı tasarladı. RİZE-Merkez İstiklal İlkokulu 4-C sınıf öğretmeni Bahar Agun ve öğrencileri tarafından önce strafor üzerine,ölçülerine uygun Türk bayrağı çizilerek tohumlar ve yapraklar büyük bir titizlikle tane tane yapıştırıldı.Yapıştırılan tohumların ve yaprakların üzeri sprey boya kullanılarak bayrağımız kırmızıya, ay ve yıldız ise beyaza boyanarak özenle süslendi.
İl proje sorumlusu ve sınıf öğretmeni Bahar Agun ,81 ilin yer aldığı bu anlamlı çalışmada Rize ilini temsil etmenin onurunu yaşadıklarını ifade ederek öğrencilerin bu proje sayesinde bir kez daha bayrak sevgisini pekiştirmiş olduklarını belirtti.Çay yapraklarından ve tohumlarından tasarlanıp yapılan ve Rize ilimizi temsil edecek olan bayrağımız 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nde Konya, Çumra ve Karaman’da sergilenecektir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.