Okulumuz "Innovate Your Dreams 2019-Hayallerini Yenile" projesinde

Okulumuz Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, 55 ülkenin yeraldığı 2000 in üzerinde öğretmen ile 10 binden fazla öğrencinin katıldığı, dünya çapında bir proje olan, "Innovate Your Dreams- Hayallerini Yenile" Projesine katıldı.

ÇANAKKALE-Biga 14.03.2019
Okulumuz Md. Yrd. Serap ÖZDEMİR ORUÇ öncülüğünde, dünya çapında bir proje olan "Worldwide Project IYD 2019-Innovate Your Dreams" projesine katıldık. Projenin Kurucusu Pakistan'lı eğitimci Khurram Whiz'dir.

Projenin amacı, öğrencilerin gelecekteki meslekleri öğrenmelerini sağlamak ve bu mesleklere kendilerini hazırlamaları için onlara yardımcı olmaktadır. Her hafta öğretmenler ve öğrencilerin yapacakları konular bulunmaktadır. Projede 7 hafta sürecek STEM ( Science-Technology-Engineering-Math) uygulamaları olacaktır. Bu projeye 7-16 yaş arasındaki öğrenciler katılabilecektir. Proje popüler bir araştırmayı temel almıştır. Bu araştırma: "Şuanda ilköğretimde öğrenim gören öğrencilerin e i , henüz var olmayan yeni meslek türlerinde çalışacak gelecekte" .

Okulumuz 7. ve 8. sınıf öğrencileri ile birlikte katıldığımız projeye yönelik çalışmaları 11.03.2019 tarihi itibariyle başarıyla tamamladık. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz gelecekteki meslekler, 2030-Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, yeni Web 2.0 ve bilişim teknolojisi araçları (ICT tools ) hakkında bilgi edinmiştir. Proje faaliyetlerinde yaratıcılık, iletişim, ortaklaşa-isbirlikçi çalışma gibi öğrenme yöntemlerine yer verilmiştir.

Bu proje sayesinde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yenilikçi bir bakış açısı kazanmışlardır.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.