Kodlamaya led küp ile devam ediyoruz

Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu olarak eTwinning projesinde öğretmenlerinin yol göstermesiyle öğrenciler kodlama çalışmaları yapmaya devam ediyor. Öğrenciler deneyerek led küp oluşturmaktan keyif aldılar.

BALIKESİR-Bandırma Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu olarak "Learn with Robotic Coding" eTwinning proje çalışmalarına ortak olmuştuk. Okul Müdürü Mehmet Bulut' un ve Okul Aile Birliği' nin de desteklediğini projede yer alan etkinlikleri yapmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizden Emrah Körpeoğlu, Arzu Körpeoğlu, Arzu Şimşek, Esin Ören Düzer ve Emin Çığ proje kapsamında okulumuz 5/A sınıfı öğrencileri ile arduino uno setleri kullanarak robotik kodlama çalışmalarına devam ediyorlar. Öğrencilerimiz 08-13 Nisan 2019 tarihleri arasındaki etkinliklerle açık kaynaklı kodlama programlarıyla kodlama ve çeşitli boyutlardaki led küplerin nasıl yapıldığını öğrendiler. Öğrencilerimiz merakları doğrultusunda etkinlikler yaptılar. Ayrıca hayal güçlerini kullanarak çeşitli led küpler tasarladılar. Etkinlikler sırasında öğrencilerin ilgi ve dikkatlerini görülmeye değerdi. Öğrencilerimiz evde yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirildiler. Korgeneral Enver Akoğlu Ortaokulu olarak bu projede yer almaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.
Proje kapsamında düzenlenecek etkinlikler, okulda oluşturulacak eTwinning panosunda sergilenecektir. Aynı zamanda okul sitesinde de etkinliklerimiz yayınlanacaktır.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.