Anna ve Elsa ile kodluyoruz

Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu 1/I sınıfı öğrencileri 9 Nisan 2019 tarihinde sınıf öğretmeni Nermin Genç rehberliğinde eTwinning projesi “Gelecek Kodlayarak Gelecek” kapsamında code.org sitesinde " Anna ve Elsa ile kodlama yap" kursuna başladılar.

BURSA-Yıldırım Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu 1/I sınıfı öğrencileri 9 Nisan 2019 tarihinde serbest etkinlikler dersinde öğretmenleri Nermin Genç rehberliğinde eTwinning projesi "Gelecek Kodlayarak Gelecek" kapsamında code.org sitesinde "Anna ve Elsa ile kodlama yap" kursuna başladılar.
Etkinlikte; 1/I sınıfı öğretmeni Nermin Genç eTwinning projesi gelecek kodlayarak gelecek kapsamında code.org sitesinden "Anna ve Elsa ile kodlama yap" kursuna öğrencilerini kursiyer olarak atadı. Öğrenciler Anna ve Elsa karakterlerini çok sevdiklerini söyleyip bu kodlamayı çok beğendiklerini ifade ettiler. Öğrencilere öncelikle siteye giriş şifreleri dağıtıldı ve kodlama ile ilgili hatırlatmalar yapıldı. Kodlamalarını internet sitesi code.org üzerinden evde tamamlamaları istenildi. Evde kodlama yapamayan öğrencilerin okulda kodlamalarını yapabilecekleri belirtildi. Öğrencilerin yaptığı her çalışmanın site üzerinde bulunan ilerleme durumu ile öğretmen tarafından kontrol edildiği açıklandı. İstekli öğrencilerden çalışma yaparken çekilmiş fotoğraflarını göndermeleri istenildi.Öğrenciler yeni kodlamayı çok sevdiklerini ve eğlenerek öğrendiklerini belirterek kursu biran önce bitirmek istediklerini ifade ettiler.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.