Bilsemli genç mucitler ödüllendirildi

Nezihe- Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” nda büyük başarı gösterdi.

DENİZLİ-Pamukkale Nezihe- Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” nda büyük başarı gösterdi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmanın ödül töreni 12.04. 2019 tarihinde Denizli Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi' nde gerçekleştirildi. Son derece coşkulu bir katılımla gerçekleşen final gecesinde, 1200´ün üzerinde başvuru arasından büyük bir titizlikle seçilen ve finale kalan projeler değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonucunda okulumuzdan Lise Kategorisinde Ömer Faruk Okal 3. lük (Danışmanı Bilge Yıldırımoğlu), İlkokul kategorisinde Zeynep Kart 1. lik (Danışmanı Dudu Kaya), Melih Kerem Akgüneş (Danışmanı Ahmet Okul) ise Jüri Özel Ödülü ile dereceye girerek ödüllendirilmiştir.
Okul müdürü Hurşit Çalışkan öğrencilerimizin yaratıcılıklarının ve bilimsel düşünmelerinin geliştirilmesinin, öğrencilerimize proje ve inovasyon kültürünün aşılanmasının amaçlandığı bu tür yarışmaların önemini belirterek dereceye giren öğrenci ve danışmanlarımızı tebrik etti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.