Mavi kapak kampanyasını destekle ve doğal çevreyi koru

Bayburt Üniversitesi 4. Sınıf öğrencileri etkinliklerle “Doğal çevreyi korumak için yapılması gerekenler ” konusunu sundular .3-A sınıfı mavi kapak kampanyasına destek verdi.

BAYBURT-Merkez Atatürk İlkokulu 3-A sınıfı öğrencilerine Bayburt Üniversitesi 4. Sınıf öğrencileri 15 Nisan 2019 tarihinde saat 08.30’da Fen Bilimleri dersinde eğlenceli etkinliklerle “Doğal çevreyi korumak için yapılması gerekenler ” konusunu sundular.
Uygulama sınıf öğretmeni Edanur Şahin konu hakkında öğrencilere bilgi verdikten sonra hazırladığı geri dönüşüm kutusunu tanıttı.Bayburt Üniversitesi ‘nde başlattıkları mavi kapak kampanyasına 3-A sınıfı olarak bizde katıldık.
Edanur Şahin “Çöpe atılacak, bir değeri olmayan hem çevre kirliliğine hem de doğal kaynakların kaybına neden olacak ürünleri gönüllü olarak topluyorsunuz ve onlar akülü veya manuel tekerlekli sandalye, yara minderli sandalye gibi insanların özgürce hareket edebilmelerini sağlayacak araçların alımını sağlıyor" diyerek konunun önemine dikkat çekti.Hatta öğrencilerimizden Ozan, Aysima dayanamayarak mavi kapaklarını hemen attılar.Konuyla ilgili “Çevre koruma bilinci”akıllı tahtadan izletilerek konu pekiştirildi.Eğlenceli, yararlı anlatımlarından dolayı teşekkür ettik.
KANALI: Yaşam

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.