STEM Keşif Haftasında (STEM Discovery Week) kapsamında okulumuz ortak okul olmuştur

6 Nisan Anadolu Lisesi, 22-28 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan STEM Keşif Haftası kapsamında ortak okul olmuştur. Bu kapsamda okulumuzca STEM haftası için etkinlikler STEM Week 2019 haritasında ve blog sayfasında yer almıştır.

BURSA-Yıldırım 6 Nisan Anadolu Lisesi, 22-28 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan STEM Keşif Haftası kapsamında ortak okul olmuştur. STEM eğitimi, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanmaktadır. STEM Keşif Haftası, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki kariyer ve çalışmaları tanıtmak, bu alanda Avrupa ve dünya çapında proje, okul ve girişimleri bir araya getirmek için düzenlenen organizasyondur. Bu organizasyon kapsamında öğretmenlerin başvurabilecekleri çeşitli yarışmalar da bulunmaktadır. Bu kapsamda STEM Keşif Haftası kapsamında yaygınlaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Okul müdür yardımcısı, Scientix elçisi Işıl Gülmez rehberliğinde okulumuzda 3 farklı kategoride etkinlikler düzenlenecektir. Düzenlenecek olan etkinlikler, STEM Haftası etkinlikler haritası ve web günlüğünde yayına kabul edilmiştir. STEM haftası için etkinlik başvurusunda bulunmak isteyen okullar aşağıdaki adresten başvuru yaparak bilgi alabilirler. Okulların öncelikle haritalara etkinlik girişi yapması gerekmektedir. Başvuru yapmak için gerekli adresler aşağıda yer almaktadır.

Başvuru adresi: http://www.stemalliance.eu/stem-week-2019 /> STEM Week 2019 etkinlik web günlüğü: http://sdw-blog.eun.org/2019/04/15/stem-discovery-week-2019/
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.