Trakya Üniversitesi Öğretim Üyeleri Beycilerde Öğrencilerle Buluştu

Mukaddes Sönmez Ortaokulu Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü ile ortaklaşa düzenledikleri ‘’Bilimsel Söyleşi’’ programının ikincisini Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulunun konferans salonunda 17.04.2019 tarihinde gerçekleştirdi.

İSTANBUL- Silivri Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri,Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelerek, Popüler Bilim konularında söyleşi gerçekleştirdi. Program 10:30’da açılış konuşmaları ile başladı.Gelen misafirlere okul tanıtım videosu izletildi.Ardından söz panel başkanı olarak Trakya üniversitesi fen fakültesi biyoloji bölümü bölüm başkan yardımcısı ve Hidrobiyoloji anabilim dalı başkanı Prof.Dr.Belgin ELİPEK’e bırakıldı.Prof.Dr.Belgin ELİPEK ‘’Güncel Çevre Sorunları’’, hidrobiyoloji anabilim dalından Doç.Dr.Utku GÜNER ‘‘’Bilim ve Teknoloji’’, genel biyoloji anabilim dalından Doç.Dr.Burhan ŞEN ‘’Kızıl Gezegen Mars’’ zooloji anabilim dalından Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA ‘’Kuş Gözlemciliği’’ ve botanik anabilim dalından Dr.Hüseyin ERSOY ‘’Atalarımızdan Günümüze Bitkisel Besinlerimiz’’ adlı konularda bilgi verdi. Sunumların sonunda öğrencilerle soru-cevap yapıldı. Okul Müdürü Mustafa ELİBOL ‘’Bugün okulumuzda Trakya Üniversitesinin değerli bilim insanları bir araya geldi.Öğrencilerimiz ve bizler için unutulmaz bir söyleşi oldu.Değerli hocalarımız Prof.Dr.Belgin ELİPEK,Doç.Dr.Utku GÜNER,Doç.Dr.Burhan ŞEN, Doktor Öğretim Üyesi Mustafa KAYA Dr.Hüseyin ERSOY’a teşekkürlerimi sunarım. Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz geniş kapsamlı bir programla doğayı, canlıları, evreni ilgilendiren konular hakkında yeni bilgiler öğrendik. Bu konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, özellikle Trakya üniversitesi Fen fakültesi biyoloji bölümü bölüm başkanı Prof.Dr.Yılmaz ÇAMLITEPE’ye,Silivri Belediyesi ve Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve okul –aile birliği başkanlarıma ve üyelerimize ayrıca teşekkürlerimi sunarım.’’ dedi.
Etkinliğe Silivri Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü,Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AY, Şube Müdürü Can Cihangir TURAN,okul müdürleri,öğrenciler ve veliler katıldı.
Programın sonunda okul müdürü Mustafa ELİBOL ve okul öğretmenlerinden Aslıhan DİKMEN teşekkür konuşmalarını gerçekleştirerek öğretim elemanlarına plaket ve ağaç bağış sertifikalarını takdim etti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.