“Kodlayalım Üretelim” Projesi Devam Ediyor

Kırklareli Üniversitesi ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Kodlayalım Üretelim” başlıklı sosyal sorumluluk projesi kapsamında projenin hedef kitlesi olan Karahıdır Ortaokulu’nda eğitim gören 5. ve 6. sınıf öğrencileri ile Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Programcılığı´nda okuyan gönüllü üniversite öğrencileri 16.04.2019 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü´ne gezi düzenledi.

KIRKLARELİ-Merkez_ Karahıdır Ortaokulu 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz ve Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Programcılığı´nda okuyan gönüllü üniversite öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz ´Kodlayalım Üretelim´ projesi kapsamında 16.04.2019 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Kayalı Kampüsü´ne gezi düzenlendi.

Program dahilinde Kırklareli Üni. Merkez Kütüphanesi, Mühendislik Fakültesi Laboratuarları ve Yazılım Mühendisliği Bölüm Lab. ile Robotik Lab. gezildi. Öğrencilerimiz 18 hafta boyunca öğrendikleri kodlama şeklini robotik sistemler (Robotik Kodlama Kiti -Mbot) yardımıyla uygulamaya geçirdiler. Öğrencilerimizi kampüse davet eden Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bülent Şengörür projenin uygulama sürecini yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Gelişen teknoloji ile birlikte kodlama eğitiminin küçük yaşlardan itibaren çocuklara verilmesinin öneminden bahseden Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen projeyi yakından takip ettiğini belirterek üniversitesinin toplumla bütünleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.