Sakarya Ortaokulu maker hareketi robotik kodlama eğitimine başladı

Geleceğin tasarımcıları, Sanayi devriminin 4. jenerasyonu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0 platformuna Robotik Kodlama ile giriş yaptılar.16.04.2019

ADANA-Ceyhan Sakarya Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Eren ERDEN, kendi imkanları ve çabaları sonucunda, Teknoloji ve Tasarım Dersi Destekleme ve Yetiştirme kursunda, özel olarak oluşturduğu öğrenci grubu ile robotik kodlama eğitimine başladı.

Kodlama eğitimine, dünyaca ünlü oyuncak markası olan LEGO'NUN geliştirdiği kodlama seti olan LEGO BOOST Creative Toolbox (17101) ile başlayan öğrenci grupları, yapı talimatlarını bilgisayarlarından takip ederek kodlama yapacakları robot olan Robot Vernie'yi inşa etmeye başladılar.

21. Yüzyıl becerilerinden Yaratıcılık ve Yenileme, Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme ve İletişim ve İşbirliği gibi öğrenme ve yenilenme becerilerinin ön plana alındığı bu etkinlikte öğrenciler büyük merak ve heyecanla etkinliklerine devam ediyorlar.

Daha sonraki derslerde yapacakları kodlama etkinliklerini, yine EBA üzerinden paylaşmaya devam edeceğini bildiren Eren ERDEN, EBA üzerinde daha önce kurmuş oldukları Sakarya Ortaokulu MAKER Hareketi gurubunda daha önceki etkinliklerin (Sketchup Programı Çalışmaları) de incelenebileceğini belirtmiştir.

Sakarya Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Eren ERDEN, velilerden de olumlu yönde tepkiler aldığını belirterek, "bu süreç boyunca bana ve öğrencilere yardımcı olan velilerimize de teşekkürlerimi iletiyorum" diyerek memnuniyetini dile getirmiştir.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.