STEM Discovery week ( STEM Keşif Haftası)

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri STEM Discovery week ( STEM Keşif Haftası) kapsamında aileleriyle birlikte STEM etkinliği gerçekleştirdiler.

ÇANKIRI-Merkez Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 16 Nisan 2019 tarihinde STEM Discovery week ( STEM Keşif Haftası) kapsamında aileleriyle birlikte STEM etkinliği gerçekleştirdiler.
STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitimi, Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik disiplinleri arasındaki ayrımı ortadan kaldırarak, bu disiplinler arasında tam bütünleşmeyi uyumlu bir şekilde oluşturarak, anaokulundan üniversiteye kadar verilecek proje tabanlı eğitim yaklaşımıyla soru soran, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilmesini amaçlamaktadır. STEM eğitim yaklaşımıyla, öğrencilerin üretim ve buluş yapma alanında yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme gibi yetenekleri geliştirilmektedir. İş dünyasına girdiklerinde de proje becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmeleri amaçlanmaktadır.

STEM Discovery Week (STEM Keşif Haftası) tüm dünyada Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında disiplinler arası çalışmaları ve bu alanlarda kariyer yapmayı destekleyen uluslar arası bir girişimdir. Fen bilimleri öğretmeni Nazlı BARIŞ “STEM Keşif Haftası” kapsamında velilerin ve öğrencilerin takım olarak çalıştığı STEM etkinliği gerçekleştirmiştir. Öğrencilerimiz tasarımlarını anne, baba, kardeş ve dedeleriyle hazırlamıştır. Kurum müdürü İbrahim GÖKMEN “Öğrencilerimizin soru sorma, araştırma, üretme, buluş yapma gibi becerilerini ortaya çıkarabilmesi ve geliştirebilmesi için eğitim süreçlerinde STEM etkinliklerinin kullanılması büyük fayda sağlayacaktır.” dedi.

Emeği geçen idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencimiz ve velilerimize teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.