TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı

TÜBİTAK 4006 bilim fuarları destekleme programı kapsamında, Kartal Anadolu Lisesinde 18.04.2019 Perşembe günü bilim fuarı açılışı gerçekleştirildi.

İSTANBUL- Kartal Kartal Anadolu Lisesinde 18 Nisan Perşembe günü TÜBİTAK 4006 bilim fuarları destekleme programı kapsamında okulumuzda bir bilim şenliği gerçekleştirildi. Okul bahçemizde gerçekleşen şenliğe yoğun bir katılım oldu. Bilim şenliğine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Rıza AKA´nın ile birlikte ilçemizdeki okullarımızın değerli müdürleri de katıldı. Öğrencilerimiz titizlikle hazırladıkları projelerini çok başarılı bir şekilde gelen misafirlerimize ve izleyicilere sundu.
Kartal Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 bilim fuarında proje koordinatörü biyoloji öğretmeni Hakan DEMİR ile birlikte 17 öğretmenimizin danışmanlığında 11 farklı alanda 83 öğrencinin katılımı ile toplam 26 proje sergilendi.
Şenlik kapsamında bazı öğrencilerimiz dil ve edebiyat alanında inceledikleri eserlerdeki karakterler ve romanlardaki kültür hakkında bilgi verdi. Aynı alan da başka bir projede ise karakterlerin kıyafetleri bir defile ile sergilendi.
Şenlikle sergilenen projelerden birisinde 3D yazıcı ile satranç taşları basıldı. Bir diğer projede misafirlere yoğurdun sırları anlatıldı ve ikramlarda bulunuldu. Şenlik kapsamında yaptıkları tasarımla İngilizce zaman makinesi hazırlayan öğrencilerimiz TÜBİTAK il temsilcimizin ve gelen misafirlerimizin büyük takdirini topladı.
Sergiye katılıp başarılı bir şekilde sunumlarını yapan öğrencilerimizi ve destek veren danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.