Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine teknoloji eğitimi

Adana merkez ilçelerinde görev yapan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine yönelik düzenlenen “Alan Bazlı Öğretim Süreci Tasarımı Kursu” 18 öğretmenin katılımı ile başarıyla tamamlandı.

ADANA-Seyhan Adana merkez ilçelerinde görev yapan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine yönelik düzenlenen “Alan Bazlı Öğretim Süreci Tasarımı Kursu” 18 öğretmenin katılımı ile başarıyla tamamlandı.
Seyhan Uzaktan Eğitim Merkezinde 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşen eğitimde FATİH Projesinin teknolojiden faydalanma nihai hedeflerine alan bazlı eğitim ile yaklaşıldı.
Bu kurs ile öğretim sürecini analiz etme, teknoloji kullanarak öğretim süreci tasarlama, EBA kaynaklarından faydalanma, EBA V sınıf uygulamaları, EBA dışı uygulamaların kullanımı, öğretim süreci tasarımı, teknoloji destekli ders planının sunulması başlıklarında 25 saatlik yoğun bir program uygulandı. Öğretmenler eğitimin son günü teknoloji destekli hazırladıklarını ders planlarını sundular.
Kursta Fatih Eğitmenleri Mehmet Kani ASKER, Muhammed YILMAZ; Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fetullah ÖZÜDOĞRU eğitmen olarak görev aldı.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.