Artırılmış Gerçeklik Yeryüzü Şekilleri

Özel Nene Hatun Ortaokulu öğrencilerinden Kerem Çakmak ve Mehmet Akif Daldal sosyal bilgiler öğretmeni Satı Kücet rehberliğinde 19 Nisan 2019 tarihinde piyasa değeri yaklaşık olarak 30 bin lira olan “Artırılmış Gerçeklik Kum Havuzunu” 80 liraya mal ederek, “Artırılmış Gerçeklik Yeryüzü Şekilleri” olarak bilim şenliğinde sergiledi.

ANKARA-Pursaklar Özel Nene Hatun Ortaokulu öğrencilerinden Kerem Çakmak ve Mehmet Akif Daldal 19 Nisan 2019 tarihinde sosyal bilgiler öğretmeni Satı Kücet’in rehberliğinde piyasa değeri 30 bin lira olan Artırılmış Gerçeklik Yeryüzü Şekilleri’ni (Artırılmış Gerçeklik Kum Havuzu’nu) 80 liraya mal ederek okulun bilim şenliğinde sergiledi.
Sosyal bilgiler öğretmeni Satı Kücet yeryüzü şekillerinin düz anlatım ile anlatıldığında öğrencilerin oldukça zorlandığını 21. yüzyıl teknolojisi ile nasıl anlatılabileceğini araştırdığında artırılmış gerçeklik ile yeryüzü şekillerinin anlatımının öğrencilerin konuyu anlamasını kolaylaştıracağını gördüğünü belirtti.Artırılmış gerçeklik kum havuzunun piyasa değerinin yaklaşık 30 bin lira iken Satı öğretmen materyalı yapmak için iki öğrencisi ile kolları sıvadı.Önce nasıl yapılacağını iyice araştıran ekip teneffüs aralarında ve akşam okul çıkışında okulda kalarak okuldaki ve evlerindeki hazır malzemeleri kullanarak projelerini gerçekleştirdi.
Hazırlanan artırılmış gerçeklik kum havuzu okulun bilim şenliğinde öğrencilerin huzuruna çıkarıldığında, öğrencilerin büyük ilgisini gördü.Öğrenciler kum ile oynarken oluşturdukları çukurların mavi renk almasını, oluşturdukları tepelerin kahverengi renk almasını kimi yerlerin sarı, kimi yerlerin yeşil olduğunu görünce büyük bir heyecana kapıldılar çünkü yeryüzü şekillerini kendileri yapıyor ve yaptıkları şekiller anında renk alıyordu.
Mehmet Akif Daldal sabırla saatlerce çalıştıklarını fakat sonucun mutlu olduğunu ifade ederken Kerem Çakmak üretmek gerçekten mutlu edici bir duygu kendi ürünümüzü üretmek beni çok mutlu etti, herkese tavsiye ederim üretin ve mutlu olun dedi.Satı öğretmen ise “21. yüzyıl eğitim anlayışına uygun bir materyal hazırladıklarını; öğrencilerin yeryüzü şekillerini somut anında kendi elleri ile şekillendirerek daha iyi öğrendiklerini ve materyali de ucuza mal ettiklerini belirterek daha ne olsun mutluyum, her şey öğrencilerimiz için” dedi.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.