Toki İlköğretim Kurumunda tasarım ve beceri atölyesi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 eğitim vizyonu kapsamında okullarda açılması hedeflenen Tasarım ve Beceri Atölyesi 17 Nisan Çarşamba günü okulumuzda törenle açıldı.

TOKAT - Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 eğitim vizyonu kapsamında okullarda açılması hedeflenen Tasarım ve Beceri Atölyesi 17 Nisan Çarşamba günü okulumuzda törenle açıldı. Açılışa Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mali Hizmetler Daire Başkanı Halis TEKİNER, Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Açılışa Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mali Hizmetler Daire Başkanı Halis TEKİNER, Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış sonrası öğrenciler tarafından konuklara müzik dinletisi sunulduktan sonra atölye gezildi.
Tasarım ve Beceri Atölyesi içerisinde; Dokuma Atölyesi, Ürün Tasarım Atölyesi, Sıhhi tesisat elektrik bisiklet tamiri Atölyesi, Yazılım ve Tasarım Atölyesi, Tokat Tahta Baskı Atölyesi, Çömlek Atölyesi, Evde Yaşam Atölyesi kuruldu. Atölyelerde yaşam becerileri kazanan, yeteneklerini küçük yaşlarda keşfetme imkânı yakalayan öğrencilerinin yaparak yaşayarak öğrenmenin zevkine vardı.
Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışına katılan protokol üyeleri yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yoğurt mayalamadan turşuya kadar doğal ürünlerin yapıldığı Evde Yaşam Atölyesinde yapılan ikramlardan tadan misafirler, Tokat Tahta Baskı Atölyesinde tahta baskı yaptı. Sonrasında Sıhhı tesisat elektrik bisiklet tamiri atölyesinde su ve tesisata dair her şeyi yapabilecek beceriyi kazanan öğrencilerin çalışmaları incelendi, Yazılım ve Tasarım Atölyesi, Çömlek Atölyesi, Dokuma Atölyesi gezildi. Tokat’ta çömlekçilik mesleğinde son usta olduğunu belirten çömlek ustası Kazım Çömlekçioğlu, elli yıldır sürdürdüğü mesleğini okullarda dersler vererek yaşatmaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya çalıştığını söyledi.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.