Okulumuz 13. Uluslararası Robot Yarışması´na katıldı

13. Uluslararası Robot Yarışması´nda okulumuzu Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz temsil ettiler.2019 yılında yarışmanın teması Endüstri 4.0 , sloganı ise “Yapay Zeka” olarak belirlendi.

SAMSUN-İlkadım.Hem katılımcı hem izleyici olarak yarışmaya katılan öğrencilerimiz yapay zeka,robot teknolojileri,programlama,vb.. konularda yeni bilgiler edindiler ve uygulamalar hakkında deneyim kazandılar.

Samsun´da düzenlenen ve 3 gün boyunca 878 kurumdan 5 bin 999 yarışmacıya ait 3 bin 848 robotun katıldığı yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu´nda düzenlenen ve 3 gün süren yarışmaya, Türkiye´nin yanı sıra Tunus, Gürcistan, Ukrayna, Lübnan, Bangladeş, Bosna Hersek, Gambiya, İran, Zambiya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Pakistan, Yemen, Kazakistan, Cezayir, Romanya, Turks ve Caicos Adaları´ndaki 878 kurumdan 5 bin 999 yarışmacıya ait 3 bin 848 robot katıldı.

3 bin 848 robotun yarıştığı yarışmada, Mini Sumo, Robotino, Serbest Proje, Sumo, Tasarla Çalıştır, Temalı, Yumurta Toplama, Hızlı Çizgi İzleyen, Çizgi İzleyen, Endüstriyel Robotik, FairPlay, İnsansı Robot olmak üzere 12 kategoride yarışan ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplam 216 bin lira tutarında ödül verildi.

Milli Eğitim Bakanlığımızca ilimizin ev sahipliğinde düzenlenen “13. Uluslararası Robot Yarışması” 12 ayrı kategoride dereceye giren yarışmacılara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

13. Uluslararası Robot Yarışması´nda Samsun İlkadım TOBB İlyas Kılıç Çok Programlı Anadolu Lisesi 'ni temsil eden Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.