Piri Reis İlkokulu öğrencileri kodlama öğreniyor.

Projede yapılan çalışmalarla temel bilgilerden başlayarak yaş gruplarına göre kodlama (programlama) eğitimi vereceğiz; teknolojiyi hayatımızın her alanında bilinçli olarak kullanmayı öğreteceğiz; Scratch JR, Scratch, Code.org araçlarının kodlamasını uygun yaş gruplarına göre eğiteceğiz; robotik kodlama eğitimi ve finansal olanaklar için hazır olan ortak okullarımızla birlikte verilen Lego eğitimimiz WeDo 2.0 setimizi kullanarak robotik kodlama eğitimi vereceğiz. Proje çalışması Eylül 2018 ile Mayıs 2019 arasında gerçekleştirilecektir. Projenin 4 yıl sürmesi planlanmaktadır.

KONYA- Selçuklu Piri Reis İlkokulu öğrencileri bu projede yapılan çalışmalarla temel bilgilerden başlayarak yaş gruplarına göre kodlama (programlama) eğitimi vereceğiz; teknolojiyi hayatımızın her alanında bilinçli olarak kullanmayı öğreteceğiz; Scratch JR, Scratch, Code.org araçlarının kodlamasını uygun yaş gruplarına göre eğiteceğiz; robotik kodlama eğitimi ve finansal olanaklar için hazır olan ortak okullarımızla birlikte verilen Lego eğitimimiz WeDo 2.0 setimizi kullanarak robotik kodlama eğitimi vereceğiz. Proje çalışması Eylül 2018 ile Mayıs 2019 arasında gerçekleştirilecektir. Projenin 4 yıl sürmesi planlanmaktadır.
Çocuklarımızın son zamanlarda daha sabırsız oldukları gözlenmektedir. Çocuklarımızı hem daha sabırlı bireyler olarak yetiştirmek hem de kodlamayı öğreterek çağı yakalamayı hedeflemekteyiz.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.