Okulumuzda Sene Sonu Bilişim Sergisi Yapıldı

Okulumuzda sene sonu bilişim sergisi yapıldı. Sergide öğrencilerimiz yıl boyunca yaptıkları kodlama uygulamalarını sergide sergileyerek öğretmenlerine anlattı.

HATAY - Dörtyol Okulumuzda sene sonu bilişim sergisi yapıldı. Sergide öğrencilerimiz yıl boyunca yaptıkları kodlama uygulamalarını sergide sergileyerek öğretmenlerine anlattı.Öğrencilerimiz yapılan kodlama sergisinde Mblock ile blok kodlama, EV3 Lego Mindstorms, Tinkercad ile similasyon devre tasarımı ve kodlamanın yanında 3 boyutlu çizim, code.org çalışmaları, scratch çalışmaları, Arduino çalışmalarını sundular.Yapılan çalışmalardan bazıları:Arduino ile Polis ışığı - çakarı, yürüyen ışık, engelden kaçan robot, park sensörü, hırsız alarmı, 7 segment ile sayaç, mBot ile çizgi izleyen robot, EV3 Lego Mindstorms ile renk okuyan robot, EV3 Lego Mindstorms ile malzeme alıp getiren robot, Tinkercad ile 3D çizim, Tinkercad ile similasyon devre çizimi ve kodlama çalışmaları, labirent çözümü kodlama çalışmaları, scratch ile oyun tasarımı… (Tarih: 07-06-2019)
KANALI: Kodlama
  • Tüm resimleri görmek için: http://karakeseortaokulu.meb.k12.tr/icerikler/okulumuzda-sene-sonu-bilisim-sergisi-yapildi_7578011.html

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.