Dede bana masal anlat

Dede Bana Masal Anlat projemizde ilk konuğumuzu ağırladık.Çocuklar sınıfa konuk olan Ömer Dedeyi hayranlıkla dinlediler.Büyük bir saygıyla ağırladılar.

ERZURUM - Yakutiye  Sabancı Ortaokulu 6A/B/C sınıfları öğrencileri Uzman Türkçe Öğretmenleri Emine Behiye Polat Kütük rehberliğinde yeni bir projeye başladılar."Dede Bana Masal Anlat" projesinde her hafta sınıftan bir cocuğun dedesini sınıfta konuk edecekler.Kuşaklar arasındaki paylaşımın hedeflendiği projede ilk konuk 19.09.2019 tarihinde 6-C sınıfında büyük bir mutlulukla ağırlandı.Uzman Türkçe Öğretmeni E.Behiye Polat Kütük:
" 'DEDE BANA MASAL ANLAT ' projemiz için öğrencim Nazgül Akar'ın dedesi Sn.Ömer Akar konuğumdu. Dedemiz Şık Köyü'nden Erzurum'a uzanan 62 yılın tecrübelerini çocuklarımla paylaştı.Yaptığı her işe aşkla bakan gözlerin, başarıya ulaşacağını vurgularken tornacılıktan Avrupa'yla iş makineleri ortaklığına uzanan hayatıyla ilgili nasihatler verdi.Ülkü Öğretmen'i görmek için bir kış gününde 7 km yol yürüyerek kendi boyunca karları deviren, kara lastikli ayakları ve elleri soğuktan donan küçük Ömer'in hikâyesini anlatırken göz yaşlarını tutamayan bugünün büyük Ömer'i çocuklarıma , öğretmenlerinin ve ellerindeki eğitim imkânlarının kıymetini bilmelerini söyledi.
Kuşaklar arası kaynaşmayı hedeflediğim projemde bu mükemmel ders için Ömer Dede'ye teşekkür ediyor,saygılar sunuyorum... "dedi. (Tarih: 19-09-2019)
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.