Sultan Ahmet Meydanını Erzincan’a taşıdık

Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu 5 D sınıfı öğrencileri İngilizce olarak yön tarifinin nasıl aslında kolaylıkla yapılacağını kısa filmlerle canlandırdılar.

ERZİNCAN - Merkez Yolda giderken bir anda karşınıza bir turist yaklaştı ve
‘’Excuse Me’’  ile başlayan o malum soruyu sordu. Karşınızdaki kişi sizden yol tarifi yapmanızı beklerken, siz ise öylece kalakaldınız. Korkmayın !Elinizle kolunuzla yol tarifi yapmaktan, ya da "No Englısh" diyerek konuşmayı kısa kesmekten artık vazgeçin. Tek yapmanız gereken aslında bazı soru ve cevap kalıplarını bilmek.  Bundan sonrası  ise kendine güvenen , turist görmekten mutluluk duyan gençler demek.
Haydi öyleyse Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu,
5/D sınıfı öğrencileri ve kıymetli anne babalarının da katılımlarıyla adeta
kenetlenerek oluşturdukları bu kısa filmi bir izleyelim.   İngilizce dersi ‘ adres sorma ve yol tarif etme ‘kazanımını gerçekleştirmeyi hedefledik bu etkinlikle. Öğrencilerimiz
‘’yaparak yaşayarak öğrenme kuramı" ışığında hem  turistlerle başa çıkmayı öğrendiler, hem de kalıcı öğrenme deneyimi yaşayarak öğrendikleri bilgileri
pekiştirdiler.  Biz de bu etkinliği düzenleyen İngilizce öğretmenimiz Naciye Çevikoğlu 'na, öğrencilerimize ve katkılarından ötürü kıymetli velilerine teşekkür ederiz. https://drive.google.com/open?id=1xIZsko4Mjtj77EKBE5QV2UwE1uemNBkg (Tarih: 05-12-2019)
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.