"Arduino ile Robotik Kodlama" adlı eTwinning projemiz başladı

Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, elektronik öğretmeni Hikmet Dicle danışmanlığında 2019 Aralık ayında başlayıp 2020 Nisan ayında sonlanacak olan "Arduino ile Robotik Kodlama" adlı eTwinning projesine dahil oldu.

DÜZCE - Merkez Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Elektronik öğretmeni Hikmet Dicle danışmanlığında 2019 Aralık ayında başlayıp 2020 Nisan ayında sonlanacak olan "Arduino ile Robotik Kodlama" adlı eTwinning
projesine dahil oldu. Okul Müdürü Osman Kutlu ve okul öğretmenlerinin
desteklediği projede öğrencilerimizin hayal güçlerini kullanarak teknolojiye
uyum sağlamaları ve arduino ile robotik kodlama alanında kendilerini geliştirmeleri
amaçlanmaktadır. Aynı zamanda kodlama becerilerini geliştirecek, teknolojiden
faydalanırken sorumluluk bilincini kazanacak, analitik düşünme yeteneklerini
geliştirecek,tasarım odaklı düşünme ve ekip çalışması bilinci kazanacak ve
geleceğin mesleklerine dair bilinç oluşturmuş olacaklardır. Bu proje kapsamında
çeşitli etkinliklerde yer alacak öğrencilerimiz için teknoloji etkin kullanım aracı olacaktır. Her ay farklı etkinliklerde aktif olarak yer alacak öğrencilerimiz, etkinlikleri açık kaynaklı kodlama ile yürüteceklerdir. Yapılacak etkinlikler, ortak okullarımızla belirleyeceğimiz arduino uygulamalarımızdan ve öğrencilerimizin hayal güçlerindeki proje uygulamalarını geliştirmesiyle oluşacaktır.. Proje kapsamında düzenlenecek etkinlikler, okulda oluşturulan eTwinning panosunda sergilenecektir. Aynı zamanda okul sitesinde de etkinliklerimiz yayınlanacaktır.  (Tarih: 06-12-2019)
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.