Avrupa ve Türkiye'den öğretmen ve öğrenciler özel gereksinimli öğrenciler için materyal yapıyor

"Köprüleri Oyunla Kurduk /We Buılt Bridges Wıth Games" projesi ile özel gereksinimli öğrenciler için oyun ,materyal ve etkinlik tasarlayarak öğrenmeyi kolay ve kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz.

NEVŞEHİR - Merkez 75.Yıl Ortaokulu Teknoloji Tasarım öğretmeni Hatice Çelik ve Romanya kuruculuğunda yürütülen eTwinning projesi kapsamında özel eğitim öğrencileri için oyun ,materyal ve etkinlik tasarlanarak ,öğrencilerin öğrenme sürecini görsellerle destekleyip öğrenmenin kolay ve kalıcı olması sağlanacaktır.Avrupa ve Türkiye'den toplam 30 öğretmen ve 164 öğrenci ile proje sürdürülmektedir.Projemiz 21 Ekim 2019 tarihinde başlayıp 17 Nisan 2020 tarihinde sona erecektir.
Proje hedeflerimiz;
1-Öğrenme sürecinin ,özel gereksinimli öğrenciler için daha kolay ve kalıcı olmasını sağlamak 
2-Öğrencilerde ,özel gereksinimli öğrencilere karşı farkındalık uyandırmak
3-Öğrencilerin empati kurarak ,özel gereksinimli öğrencilerin bireysel farklılığını ve ihtiyaçlarını anlamlarını sağlamak
Sonuç olarak ;Velilerin ve öğretmenlerin , özel gereksinimli öğrencilerin eğitim süreci boyunca kullanabilecekleri uygulayabilecekleri materyal, oyun ve etkinliklerin içinde bulunduğu bir kitap oluşturulacak. (Tarih: 08-12-2019)
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.