15 tatil hediyem arkadaşımdan

Kumluca Sarıcasu Özel Eğitim Meslek Okulu 9. Sınıf öğrencileri ile Ladik Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri aralarında “15 Tatil Hediyem Arkadaşımdan ” isimli bir proje gerçekleştirdi.

ANTALYA - Kumluca Antalya ili Kumluca ilçesi Sarıcasu Özel Eğitim Meslek Okulu
9. Sınıf öğrencileri ile Samsun ili Ladik İlçesi Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri aralarında “15 Tatil Hediyem Arkadaşımdan” isimli bir proje gerçekleştirdi. Bu proje kapsamında özel eğitim meslek okulu öğrencileri, görsel sanatlar ve el sanatları atölyesinde yapmış oldukları ürünleri ve sınıf öğretmenleri Abdullah Demir’in kendi kütüphanesinde bulunan kitaplardan Ladik’te bulunan akranlarına 15 tatil hediyesi olarak gönderdi.
Anadolu lisesi öğrencileri ve  sınıf öğretmenleri Özlem Kılıçer'de özel eğitim okulu öğrencilerine, hikaye kitapları ile boya kalemleri, kurşun kalemler, silgi ve 15 tatil hediyesi olarak gönderdi. Her iki okul öğrencileri birbirlerine 15 tatil hediyesi göndererek akranları ile olumlu bir ilişki ve iletişim geliştirdiler. Özellikle özel eğitim öğrencilerinin fark edilmesi,
akranları açısından sahiplenilmesi, hatta hiç tanımadığı ve belki de ömrü hayatı boyunca hiç karşılaşmayacağı akranına hediye gönderen Anadolu lisesi öğrencilerinin bu azmi toplumumuzun özel eğitime muhtaç bireylere sahip çıkmasına örnek oluşturmuştur.
Özel eğitim açısından akran etkileşimi önemli bir unsur olmakla beraber, bütünleşme uygulamaları açısından da işlevsel çalışmaları barındırmaktadır. Özel eğitim öğrencilerime bu çalışmada gösterdikleri özveriden dolayı Ladik Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi hayata geçirmemizde öncülük eden Ladik Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sayın Özlem Kılıçer hocama da şükranlarımı ve öğrencilerim adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Normal eğitim ortamında bulunan dostlarımızın özel eğitim ortamındaki öğrencilerine sahip çıkmaları ve onlar için mutluluk verici çalışmalar yapması hiç kuşkusuz bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Her iki okul idaresine de bu projede yer
alan öğrenci ve öğretmenleri desteklediklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Sarıcasu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Sayın Aydın Dermencioğlu'na ve Ladik Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Behzat Dikmen'e sonsuz teşekkürler.  (Tarih: 09-12-2019)
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.