Okulumuz teknik gezide

Kocaeli / Başiskele - Karşıyaka Tüpraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı olarak 11 Aralık 2019 tarihinde Federal Elektrik fabrikasına teknik gezi düzenledik.

KOCAELİ - Başiskele Karşıyaka Tüpraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı olarak 11 Aralık 2019 tarihinde Federal Elektrik fabrikasına teknik gezi düzenledik. Okul teknik gezimiz, Okul Müdür Yardımcımız Gürkan Arı, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı Şefi Mehmet Doğru, Atölye Şefi Aşkın Emiral´in kafile sorumluluğunda gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, derslerde öğrendikleri konuları yerinde görme ve inceleme imkânı buldular. Ayrıca deney ve temrinlerde kullandıkları malzemelerin nasıl üretildiğini ve nasıl üretebileceklerini öğrenmiş oldular. Test cihazlarının kullanımı ve ar-ge çalışmalarının nasıl yapıldığına da tanık oldular.
Federal Elektrik fabrikası yüzde Türk sermayesi ile kurulan tüm grup firmaları üretimlerinin yüzde 50 sini 60’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.
Gezimizin eğlenceli ve öğretici bir şekilde gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. (Tarih: 11-12-2019)
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.