Afrika'dan 4 Lojistik Öğretmeni Okulumuzda

Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Ortaklar Daire Başkanlığı himayesinde Türkiye ile Cibuti arasında iletişimi arttırmak amacıyla 4 lojistik öğretmeni 2 hafta süresince Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde misafir oldu.

İSTANBUL - Avcılar Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı himayesinde Türkiye ile Cibuti arasında iletişimi artırmak amacıyla 4 lojistik öğretmeni 2 hafta süresince Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde misafir oldu.
23 Aralık 2019 ile 5 Ocak 2020 tarihleri arasında okuldaki lojistik öğretmenleri tarafından lojistik ve alt dallarında eğitimler, saha gezileri, mesleki oryantasyonlar gerçekleştirildi. Cibutili 4 lojistik öğretmeni 2 hafta süresince İstanbul'daki önemli lojistik mekan ve şirketlerini gezme imkanı buldu. Türkiye'nin ilk lojistik lisesi Mehmet Emin Horoz MTAL tarafından organize edilen lojistik gezileri şöyledir:

*Özel izinle
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Kontrol Merkezi

*UND(Uluslararası
Nakliyeciler Derneği) Merkez ziyareti

*İstanbul
Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi

*TCDD
Halkalı demiryolu sahası

*Ambarlı
Limanı saha gezisi

*Atatürk
Havalimanı Turkish Cargo saha eğitimi

*Horoz
Lojistik Hadımköy depo gezisi

*İstanbul İl
Milli Eğitim Müdürlüğü

*Avcılar
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Bu eğitimlerde okulumuz öğrencileri tarafından Cibutili misafirlere ingilizce olarak Türkiye, İstanbul, lojistik konularında sunumlar yapıldı. Böylece öğrencilerin dil ve mesleki yeterliliklerinin sektör, sivil toplum kuruluşları ve yabancı misafirler tarafından izlenmesi hedeflendi. Türkiye'nin en büyük lojistik kampüsü vurgusu ile, öğrenci, ve öğretmenlerimiz tarafından ülkemiz ve eğitim sistemimiz en iyi şekilde tanıtıldı. Yabancı misafirlerimize ayrıca Kız Kulesi, Sultanahmet Camisi, tarihi yarımada gezdirilerek, kültürel mirasımız gösterildi. (Tarih: 12-01-2020)
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.