Eğitim Bilişim Ağı (EBA)

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA,  sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler sunmak için oluşturulup geliştirilmeye devam etmektedir.

 MEB ve içeriklerini paylaşmaya gönüllü eğitim firmaları tarafından hazırlanan pek çok dijital kaynak EBA’da yayınlanırken öğretmen ve öğrenciler de ürettikleri içerikleri sunma imkânı bulabileceklerdir.  Böylece bir kaynak havuzu oluşturulmuş ve öğrenmeye hevesli herkesin kullanımına sunulmuş olacaktır. Bu da eğitimin kapılarını bütün insanlara açıp dört duvar dışında da gerçekleştirilmesine zemin sağlayacaktır.  Yani eğitim hayatın ayrılmaz bir parçası olacaktır.  Öğrencilerin ezberci zihniyetten kurtularak kendi başına karar verebilen ve kendi kendine öğrenebilen bireyler olmasını sağlayacaktır. Ayrıca öğrenciler EBA çatısında buluşunca Türkiye’nin her bir köşesindeki akranlarıyla iş birliği yapmış ve ekip çalışmasını öğrenmiş olacaktır. Öğretmen merkezli eğitimden sıyrılıp öğrenci merkezli eğitimin hayata geçirilmesi daha da kolaylaşacaktır. Bu da ezberci zihniyetten uzak, iyi hazırlanmış kaynakları süzüp araştıran, yorumlayan ve bilgiden bilgi üretebilen bireylerin yetiştiği bir ülkenin temellerinin atılmasına yardımcı olacaktır.  

Ayrıca veliler de çocuklarına verilen eğitimin niteliğini EBA üzerinden takip ederek görebilecek, eğitimin iyileşmesine ve kalitesine katkıda bulunabilecek ve böylece eğitimde eskisinden daha fazla rol almış olacaklardır. Artık toplum olarak eğitim bizlerin sorumluluğunda olacak, katkılarımızla büyüyecek ve kendi geleceğimizi şekillendirme imkânını değerlendirmiş olacağız.

Bütün bu özellikleriyle EBA; eşit olarak dağıtılan eğitim fırsatını öğrencilerimize ve dünyaya sunmaya adaydır. Eğitimin tüm paydaşlarını kapsayan EBA sizlerin katkılarıyla daha da büyüyecek, güçlenecek ve gelişecektir.

Öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşları için tasarlanan EBA;

·  Farklı, zengin ve eğitici içerikler sunmak,

·  Bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak,

·  İçerikle ilgili ihtiyaçlarınıza cevap vermek,

·  Sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmak,

·  Zengin ve gittikçe büyüyen arşiviyle derslere katkı sağlamak,

·  Bilgiyi öğrenirken aynı zamanda yeniden yapılandırabilmek ve bilgiden bilgi üretmek,

·  Farklı öğrenme stillerine (sözel, görsel, sayısal, sosyal, bireysel, işitsel öğrenme) sahip öğrencileri de kapsamak,

·  Bütün öğretmenleri ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerini sağlamak,

·  Teknolojiyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanmak amacıyla tasarlanan sosyal bir eğitim platformudur.

EBA, içinde bir dolu dünya barındırır. Bunlar;

1-  Haber Modülü: Öğretmen ve öğrencilerin yaptığı birbirinden güzel çalışmaları herkesin duyması, görmesi, örnek alarak daha da iyisini geliştirebilmesi amacıyla tasarlanan bir modüldür. Yapılan her türlü etkinlik ya da haber değeri taşıyan faaliyet buraya eklenir ve EBA topluluk mekanizmasından sonra yayınlanır.

Eğitimle ilgili haberleri takip edebileceğiniz, yerel ve ulusal çalışmalarınızı duyurabileceğiniz, haber niteliği taşıyan her türlü bilgiyi öğrenebileceğiniz “haber modülü” ile artık hem siz herkesten haberdarsınız, hem de herkes sizden haberdar…

Sizden gelen küçük bir duvar takvimi çalışması da bir haberdir, kültürel bir başarı da… Öğrencilerin spor dalındaki başarıları, yarışmalarda aldıkları dereceler, okulların katıldığı projeler… Kısacası sizin yaptığınız her çalışma bizim için görülmeye değer bir haberdir.

2-  Dünya Modülü: Hayata geçmek üzere olan bu modülde çeşitli oyunlar, interaktif uygulamalar, eğitici simülasyonlar ve birbirinden farklı e-içeriklerin olması planlanmaktadır.

Ayrıca Eğitim Bilişim Ağı’nın şu anda aktif olan e-içerik modülü de Dünya modülünün içerisinde yer alarak birbirinden bağımsız eğitim portallerini aynı adreste buluşturacak, böylece okul ağı içerisinde ücretsiz olarak kullanılmaya devam edecektir.

3-  e-kitap: Eğitim Bilişim Ağı’nın e-kitap modülü derslerinizde kullandığınız ders kitaplarını e-kitap olarak PDF haliyle tabletinize veya tahtanıza indirebilmeniz ve buralarda kullanabilmeniz için tasarlanan bir modüldür. Sınıfınızı ve indirmek istediğiniz kitabı seçerek tablet bilgisayarınıza yükleyeceğiniz ders kitabınızı istediğiniz her yerde açıp okuyabilirsiniz. e-kitap modülüyle artık öğretmen ve öğrenci kitaplarını yanında taşımak zorunda kalmadan istediği her yerde tabletlerinden kitaplarına ulaşabilecekler.

4-  Video Modülü: Eğitim Bilişim Ağı’nın video modülü derslerinizde gösterebileceğiniz eğitsel amaçlı videoları tek adreste bulabilmeniz için tasarlandı. Ders destek, kişisel gelişim, belgesel, çizgi film, rehberlik, meslekî eğitim gibi alanlarda bireysel ve toplu öğrenmeyi destekleyen video programlarının yer aldığı bu modülde kimya dersinden matematik dersine, dil ve anlatım dersinden İlköğretim Hayat Bilgisi’ne kadar geniş bir yelpazede derslerinizde kullanabileceğiniz videoları bulabilirsiniz. Ayrıca önemli günlerde izletebileceğiniz videolar, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yapılan videolar, derslerinizi daha da zenginleştirecek çeşitli belgeseller de burada…

Öğretmen ve öğrencilerimizin göndereceği videolarla daha da zenginleşecek bu modül sayesinde zaman içerisinde birbirinden farklı video içerikler üretilecek ve öğrenme daha da keyifli hale gelecektir.

5-  Ses Modülü: Bu modül sayesinde ses tabanlı ders destek, kişisel gelişim, tarih ve kültür programları, sesli kitaplar, yabancı dil dinleme metinlerini tabletinize veya müzik çalarınıza indirebilirsiniz.  Yürürken, spor yaparken, metroda-otobüste-trafikte zaman geçirirken dinlemeniz için hazırlanmış; sesli kitaplar, eğitici radyo programları, müzik arşivimizden örnekler sizleri bekliyor. Ayrıca sizler de hazırlayacağınız ses dosyalarını paylaşabilirsiniz.

6-  Görsel Modülü: Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arşivinden seçilen fotoğraflar derslerinizdeki görsel malzemeyi zenginleştirmek için artık EBA görsel modülünde. Zaman içerisinde öğretmenlerimizin de katılımıyla eğitimin görsel tarihine dönüşmesi planlanan bu modülde sizler için hazırlanan harita, grafik, animasyon ve simülasyonlar da yer alacak. Farklı derslerde kullanabileceğiniz bu materyallerle dersinizin görselliğini zenginleştirecek, konunun daha iyi kavranmasını sağlayabilecek ve öğrencilerinize verdiğiniz ödevlerde güvenilir kaynak olarak önerebileceğiniz bir fotoğraf arşivi olacaktır.

7-  Tartışalım Modülü: Eğitim Bilişim Ağı’nın tartışalım bölümü, sistemin daha verimli olması, etkin kullanılması amacıyla tasarlandı. Eğitimle ilgili her türlü yeni fikirlerinizi, hangi e-içeriğin hangi noktada daha faydalı olduğu konusundaki düşüncelerinizi burada paylaşabilir; meslektaşlarınızla fikir alışverişi yaparken diğer öğretmenlerin nelerden nasıl faydalandığını da öğrenebilirsiniz. Böylece hiçbir öğretmen artık yalnız başına kalmayacak meslektaşlarının fikirleriyle aydınlanacak ve kendi görüşleriyle meslektaşlarına “Yalnız değilsiniz!”, “Ben de buradayım!” diyebilecektir. Yeni modül önerilerinizi, z-kitap kullanırken yaşadığınız deneyimleri, nasıl bir e-içeriğe ihtiyacınız olduğunu hep birlikte tartışıp yorumlayabilirsiniz. Ayrıca öğrencileriniz de burada soru sorabilir ve sorulan sorulara cevap verebilir.

Bu modül sayesinde eğitimle ilgili kararlar; öğretmenlerin, öğrencilerin ve eğitimle ilgilenen herkesin görüşleriyle şekillenecek ve daha gerçekçi çözümler üretilebilecektir.

EBA Market: Eğitimde FATİH Projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarlarda yüklü olarak gelen uygulama marketidir. EBA Market ile yeni uygulamalar indirebilecek, var olanları güncelleyebileceksiniz. İçerisinde z-kitaplar, dergiler, sözlük, hesap makinesi gibi yardımcı kaynaklar, eğitici ve öğretici oyunlar, sesli hikâyeler yer alan market uygulaması gün geçtikçe büyümekte ve seçenekleri zenginleşmekte…

Çalışmaları devam edenler; 

e-ders modülü: Bu uygulama video modülünün altına konularak çeşitli sağlık sorunlarından veya doğal afetlerden dolayı bir süre okula gidemeyen öğrencilerimiz elektronik ortamda izledikleri videolarla derslerini kaçırmayacaklar.  Ayrıntılı konu anlatım videolarını izleyerek bilgisini pekiştirecek, öğrendiklerini sağlamlaştıracak. Aynı konu farklı tekniklerle, farklı öğretmenlerle anlatılırken öğrenciler sıkılmayacak, tekrar ederek çalışmak kolaylaşacak.

 

Deneyler: Fizik-kimya-biyoloji gibi derslerde kullanmanız için deneyler çeşitli ortamlarda çekilerek video halinde sisteme yüklenecek. Böylece öğrenciler hem izleyecek hem de izlediklerini uygulayarak öğrenme seviyelerini yükseltebilecekler.

Kırkambar Modülü: Bu modülün amacı nesilden nesle aktarılacak elektronik bir ansiklopedi oluşturmaktır. İlk etapta bu modülün içeriğini bakanlıkların kendi bünyesinde oluşturduğu ve üçüncü şahıslardan alım yoluyla sağlanan kaynaklar oluşturacaktır. Zamanla öğretmen, öğrenci ve EBA’yı kullanan bütün herkesin katkılarıyla zenginleşecek bir uygulama olacaktır. Bu modül sayesinde bugüne kadar paylaşılmamış kültürel kaynakların burada paylaşılması sağlanacak böylece bütün herkesin paylaşımıyla Türkiye’nin ilk güvenilir elektronik kaynağı oluşturulmuş olacaktır.

Neden e-içerik?

Çağımız toplumları artık bilgiyi öğrenmekle yetinmiyor. Bilgiyi en doğru yerde, en doğru hâliyle kullanıyor, bilgiden bilgi üretiyor.

Teknolojik gelişmelerin gittikçe hız kazandığı 21. yüzyılda bir önceki nesil, bir sonraki neslin hızına yetişemiyor.

Bilim dalları gittikçe artarken bilgiler derinleşiyor, alanlar özel uzmanlık istiyor. Eğitimde teknoloji kullanımını giderek arttırıyor, bilgi toplumuna uyum sağlayan bireyler yetiştirmek yeni hedef hâline geliyor.

Derslerde bilişim teknolojilerinin kullanılmasıyla sınıf seviyesine uygun ve güvenilir e-içerik ihtiyacı artıyor. 

e-içerik; elektronik tabanlı öğrenmenin temel bileşenidir.

Öğretmenin yeni ders araç gerecidir.

Bazen bir web sayfasıdır, bazen bir video…

Bazen bir sunudur, bazen bir animasyon…

Bazen bir ses dosyasıdır, bazen bir fotoğraf…

Bir vaka çalışması da e-içeriğiniz olabilir, bir animasyon veya harita da...

Paylaşmak istediğiniz bir haber de e-içerik olabilir, “eğitimde iyi örnek” olarak gösterilebilecek bir uygulama da…

E-içerik elektronik ortama aktardığınız veya elektronik herhangi bir ortamdan aldığınız her türlü eğitim materyalidir aslında...

Bu büyük havuza eklenen eğitimle ilgili her dosya, sizin gelecekteki e-içeriğiniz olmaya adaydır.

Şu anda test yayınında olan EBA, sizlerin desteğiyle gün geçtikçe büyüyecek. Çektiğiniz ders videolarını, ürettiğiniz içerikleri zaman içerisinde EBA’ya yükleyebilecek, tüm Türkiye ile paylaşabileceksiniz. EBA sizin katkılarıyla büyüyecek… Daha aydınlık bir gelecek için el ele eğitimi aydınlığa götürelim…······ kişi bunu beğendi.   ······ kez gösterildi.
qr
Yorumlar
 • TOLUNAY SANDIKCIOĞLU : Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
 • OSMAN GÖKTER : teşekkür ediyorum.
 • AHMET ŞAMİL DEMİRCAN : Emeği geçen tüm ekibi kutluyorum.
 • HASAN ÖMEROĞLU : Kısa öz ve güzel.Çok teşekkürler..
 • BAYRAM ARISOY : hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle...
 • ASLAN KORKMAZ : çok güzel bir çalışma tebrikler...
 • ŞADİYE UZGAN : Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Gerçekten içerik zengin olmuş. Umarım daha da zenginleşir.
 • SEVGİ KARAATLI : Eğitim ve öğretim için çok yararlı olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca 'paylaş' butonuyla bir çok bilginin paylaşılması heyecan verici ve çok yararlı olacaktır. Ülkemize hayırlı olsun.
 • SEVGİ KARAATLI : Eğitim ve öğretim için çok yararlı olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca 'paylaş' butonuyla bir çok bilginin paylaşılması heyecan verici ve çok yararlı olacaktır. Ülkemize hayırlı olsun.
 • MEHMET NOGAY : Emeği geçenleri tebrik ediyorum.Görsel ve zengin içerikli bir tanıtım olmuş. Metinsel açıklamalarla biraz daha genişletilerek daha zengin ve detaylı bir tasarım olabilir. İlk bakışta Eğitimde Fatih Projesi hakkında detaylı bilgi sahibi olan öğretmen arkadaşlar için çok güzel bir tanıtım filmi.
 • AŞURE FİDAN : teşekkür ediyorum çok güzel..
 • ERDİNÇ YILDIRIM : Çağımıza uygun bir çalışma teşekkürler. İnşallah geliştiririz.
 • BAYKUT BURAK BOZCA : İçerik çok iyi... Site dizaynı ve kullanımı çok kolay ve iyi... Tebrik ederim...
 • KEMAL AKBULUT : Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler.
 • ÖZLEM TEKİN : çok güzel emeği geçenlere teşekkür ederim
 • İBRAHİM DOĞRU : İçerik çok iyi... Site dizaynı ve kullanımı çok kolay ve iyi... Tebrik eder ve başarılar dilerim. Daha çok içerik ve yeni yayınlarıda en kısa zamanda sabırsızlıkla bekliyoruz...
 • CENGİZ TURGUT : Çok güzel bir site olmuş. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.
 • GAMZE BAĞRIAÇIK : Memleketimizin değerli öğretmenleri ve öğrencileri için hayırlı olur inşallah yine her zamanki gibi hüsran yaşamayız. Site güzel fakat faydalı ve uygulanabilir olması dileğiyle...
 • VEYSEL KAYA : Çok güzel paylaşımlar olması ümidiyle... Emeği geçen herkese teşekkürler...
 • FATİH UZUN : Emeği geçen herkese teşekkürler. Çok güzel olmuş.
 • SEVİM ÖZTÜRK : Hayırlı olsun .Emeği geçen herkese teşekkür ederim
 • HAKAN MERCAN : Bir çok eğitim kurumunun içeriklerini bir arada toplamanız ve zengin içerik oldukça güzel. Çok harika bir site. 1-2 hafta inceleyerek, öğrencilerimize çok faydalı olabilecek planlamalar yapabiliriz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 • MEHMET ÖZASLAN : Emeği geçenlere teşekkürler. içeriğin daha da zenginleşmesi dileğiyle...
 • RAMAZAN EMEKLİ : Emeği geçenlere teşekkür ediyor, İçeriğin zenginleştirilmesini temenni ediyorum...
 • OKTAY GELİR : Tasarım, renk uyumu, okunabilirlik vs çok güzel olmuş. İçeriğe diyecek bir söz yok. Bu kadar kısa zamanda gerçekten harika işler başarılmış. Bizlerinde katkılarıyla eminim ki dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan bir eğitim ve öğretim bilgi bankası oluşacak. Emeği geçenlere candan teşekkürler.
 • MUHTEREM DEMİRTAŞ : Muhterem DEMİRTAŞ:Hayırlı olsun.
 • ZAFER ÜYE : umarım proje başarılı olur ve bilişim teknolojileri öğretmenleri hak ettiği değeri elde eder.
 • GÜRSOY IŞIK : Emeği geçen herkese teşekkürler.
 • MUSTAFA DOĞANAY ARIK : fethiye den saygılarımla.çok güzel .lütfen devam edin.
 • AYHAN YILDIZ : Emeği geçenlere teşekkürler...
 • HÜSEYİN ŞAFAK : Güzel bir proje olmuş. Yapanları kutluyorum.
 • ADEM TÜRK : Sitedeki içerikler ve haberler çok faydalı.Fakat EBA'nın biraz daha tanıtıma ihtiyacı var.Bunun için meb.gov.tr ana sayfasına EBa logosu eklense çok iyi olur.
 • HÜSEYİN SEL : proje başarılı olur inşallah
 • HASAN ACAR : Emeği geçenleri tebrik ediyorum. inşallah başarılı olur. fizik kimya biyoloji deneylerinin animasyon veya simülasyonlarını sabırsızlıkla bekliyorum:)
 • MAHMUT GÜNEŞ : Çok güzel bir proje milletimiz için hayırlı olsun. Geleceğin Türkiyesini inşa edecek nesilleri yetiştirmekten gurur duyacağız.
 • ŞUAYIP HATİP : çok güzel...
 • FATMA ERDOĞAN : çok haika tasarlanmış... elinize ve emeginize saglık...
 • AHMET RECEP KARAKOÇ : ders kitaplarının pdf olarak sunulması, işimizi epey kolaylaştırdı. Teşekkürler
 • NEŞE GÜZEL : Video çok bilgilendirici olmuş
 • AYŞE KESKİN : çok güzel olmuş elinize ve emeğinize sağlık
 • SAADET YILDIZ : Bu sistemi tasarlayanları tebrik ederim.
 • HALİDE DÜDEN : Çok güzel bir proje olmuş.Emeği geçen herkese teşekkürler.
 • TOLUNAY SANDIKCIOĞLU : Tanıtım videosunu, portali ve içerikleri beğenen herkese tüm EBA ekibi adına çok teşekkür ederim.
 • FARUK GÜVEN : bu güzel çalışmaların çok faydalı olacağına inanıyorum. teşekkürler.
 • SUAT ÖZTÜRK : 3-5 sene içerisinde Dünyanın en büyük eğitim ağı olacağından eminim.
 • TALAT BAYKAN : Sınıfımın güneşi sanki; dersi zevkle,daha iyi anlatıyorum.
 • İSMAİL SEÇKİN : Eba sayesinde morpakampus, okulistik, vitamin gibi eğitim sitelerinin içeriklerinden yararlanmak, sınıftaki ders işlenişini son derece renklendirdi, yeni gelişmeler ve döküman artışı ümidiyle canı gönülden teşekkürler..
 • MUSTAFA KARATAŞCI : Çok güzel bir sistem oluşturulmuş. Umarım içerik olarak dünyada bir numara oluruz.
 • OSMAN BİTGEN : Eğitimi teknolojiyle buluşturan bir çalışma.Başarılı olmasını dilerim.
 • AYHAN KESİCİOĞLU : Akıllı tahta yı gerçekten akıllı tahta yapacak böyle içeriklere ihtiyacımız var. Teşekkürler EBA
 • İBRAHİM ERKAN : Emeği geçenlere teşekkür ederim. Güzel bir site olmuş.
 • SEFA ÖRNEKCİ : Başarı getirmesi dileğiyle...
 • YASEMİN AKDAĞ : Mükemmel.uzun süre inceledim.keşke bizim zamanımızda da böyle kaynaklar olsaydı.ben de çalışmalarımı paylaşacağım.emeği geçenlere teşekkürler.
 • YASEMİN AKDAĞ : YASEMİN AKDAĞ:Mükemmel.uzun süre inceledim.keşke bizim zamanımızda da böyle kaynaklar olsaydı.ben de çalışmalarımı paylaşacağım.emeği geçenlere teşekkürler.
 • YASEMİN AKDAĞ : YASEMİN AKDAĞ:Mükemmel.uzun süre inceledim.keşke bizim zamanımızda da böyle kaynaklar olsaydı.ben de çalışmalarımı paylaşacağım.emeği geçenlere teşekkürler.
 • İBRAHİM IŞIK : SÜPER
 • DOĞAN SELÇUK YİĞİT : BÜYÜK ÇIĞIR AÇACAK BİR YAPILANMA AMA GELİŞTİRİLECEK PEK ÇOK YÖNÜ VAR! FİKİR BABASINDAN, SİTE KURUCUSUNA KADAR EMEĞİ GEÇEN TÜM HERKESE TEBRİK VE TEŞEKKÜR...
 • ÖZCAN BEDEL : Emeği Geçen herkese teşekkür ederim.
 • İSA KARABULUT : ben sınıfta kullanmaya başladım herkese tavsiye ederim.
 • MEHMET POYRAZ : emeği geçen tüm kerkese sonsuz teşekkürler
 • SERDAR DUMAN : TEBRİKLER
 • İBRAHİM ÇELİK : Çok güzel, çok teşekür....
 • İHSAN DEMİR : Emeğinize sağlık teşekkürler ...
 • HİKMET ÖZATA : herşey için teşekkürler
 • AHMET ŞAHİN : HERKESİN YARALANACAĞI BİR SİTE OLMUŞ,EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM
 • TURGUT DEMİR : TURGUT DEMİR:PROJEYİ ÇOK YARARLI BULUYORUM,ÖĞRETMENLERİMİZİN BU ÇALIŞMAYA ZENGİNLİK KATMASINI DİLİYORUM
 • YAŞAR BEKET : Yeni başlangıç için fena değil. Tüm öğretmen ve öğrencilerin en kısa zamanda bilgilendirilmesi gerekir. Hızla büyüyecek bir sosyal ağ olacaktır. Adıyaman'dan teşekkürler..
 • AHMET KOÇ : Emeği geçen herkese Gebze'den Teşekkürler.
 • OSMAN GÜRLEK : Emeği geçen herkese teşekkürler.
 • UFUK HORZUM : Çok başarılı bir çalışma umarım amacına ulaşır ve
 • EBRU TURA : Emeği geçen herkese teşekkür ederim.Başarılı bir platform...
 • YEŞİM ÜZÜM : Çok teşekkürler,çok yararlı olacağına inanıyorum.Kayseri.
 • HAKAN KIROĞLU : Değerli öğretmen arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim.Eba projesinin başarılı ve verimli olacağından eminim.
 • SEBAHATTİN KINDIKOĞLU : EBA projesi,mükemmel.Böyle bir çalışmaya katkı sağlayan bütün arkadaşları kutluyorum.
 • AHMET YILDIZ : tebrikler ve teşekkürler
 • TÜLAY AKTAŞ : Katkı sağlayanlara teşekkürler umarım umut edilen bir sosyal ağa dönüşebilir.
 • ERHAN ERCAN : Unduğumdan çok daha güzel,eğitici-öğretici bir site.Teşekkürler...
 • HASAN HÜSEYİN ARSLANTAŞ : Milli eğitim tarafından yapılan bir site olduğu için çok sıkıcı olduğunu düşünerek, okul idaresinin de zoruyla girmiştim ama şimdi çıkamıyorum. Çok dolu bir site. Teşekkürler.
 • HAKAN BİLGİN : Hem öğrenci hem de öğretmen için samimi bir şekilde hazırlanmış dinamik bir site. Daha güzel olacağa benziyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
 • MURAT PAMUK : Güzel bir çalışma olmuş tabi içerik biraz daha zenginleşecek sanırım ama kutluyorum
 • HALİL İBRAHİM ÇUHADAR : Paylaşım açısından faydalı olacağını düşünüyorum.Umarım yanılmam.
 • BİLGE KEYSAN : görsel sanatlar dersi içeriğini bekliyorum .bulamadımmm.
 • SAİD SAİDOĞLU : Tüm eğitim camiasına hayırlı olsun...
 • HALİT CERRAHOĞLU : Teknik ve Meslek Liseleri için hiç bir içeriğe raslayamadım.Umarım yeni içerikleri buluruz.Teşekkürler
 • TURAN ŞENKUL : Emeği geçenlere teşekkürler.
 • EMİN SITKI BAKOĞLU : ağırlıklı olarak lise düzeyi izlenimi veriyor. umarım ortaokul düzeyide paylaşımlar arttıkça daha iyi olur.
 • Tayyar BEŞİK : Tesekkurler.
 • MEHMET ÇOLAK : Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkürler.
 • SEDAT ÖLMEZ : Başarılarınızın devamını eğitim geleceğimiz adına diliyorum...
 • EMİNE UĞUR : Oldukça başarılı ve kullanımı rahat bir site çok sık gireceğim ve önereceğim emeği geçenleri kutluyor,teşekkür ediyorum.
 • SEDA BATMACA : Emekleriniz için teşekkür ederim.
 • HALİME GÜL : ilgi çekici ve faydalı buldum, emek veren herkese teşekkürler.
 • HATİCE YENİKURTULUŞ : teşekkürler..
 • HATİCE ÖNEN : veli ve öğretmenler öğrencileri iyi yönlendirirlerse ,yönlendirirsek çocuklarımızı isimlerini vermek istemediğim sosyal ağlardan koparıp,bilgi dünyasına kazandıracagımız süper bir site.
 • SENEM DORUK : paylaşımların artması dileklerimle...emeği geçen herkese teşekkürler...
 • MEHMET TUTAR : Emeği geçen tüm ekibi kutluyorum. Bu tarz çalışmalara katkıda bulunan, doğrudan ya da dolaylı destek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Bu yolda başarıların(başarılarımızın) artarak devam etmesi dileğiyle hepinizi selamlıyorum.
 • CANSEL AKEL : Başarılı bir platform.Emeği geçen herkese teşekkürler.
 • RAİF VATANSEVER : Emeği geçen herkesi kutluyorum, gerçekten çok güzel çalışmalar yapılmış. Eğitim camiası olarak web 2.0 'ı etkin bir şekilde kullanırız ve hazırlayacağımız kaynaklarla da bu platformu geliştiririz diye ümit ediyorum. Tekrar hepimize hayırlı olsun.
 • BERKANT AKKAN : Emeği geçen herkese teşekkürler
 • SEVGİ KÖSTENOĞLU : teşekkürler....
 • RECEP ACITAN : ÇALIŞMA GÜZEL. DAHA DA İYİ VE VERİMLİ OLACAĞI ÜMİDİNİ TAŞIYORUM.
 • ALİ ZARİFOĞLU : Kuşkusuz eğitim ve öğretim için çok yararlı olacaktır. Emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkürler. Kendi sınıf düzeyime uygun paylaşımların daha da artmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Herkese hayırlı olsun.
 • BARIŞ BATMACA : Oldukça başarılı buldum. Tebrik ederim.
 • ZEKAİ AYVALI : ÇOK TEŞEKÜRLER
 • SAADET TOPAL : çok faydalı şeyler var..derslerin paylaşımları artarsa daha da güzel olur..herkese teşekkürler...
 • ERDAL SEVİNÇ : 1.sınıflar için çalışmalar yok mu
 • ERDAL SEVİNÇ : başarılı olması dileğiyle herkese selamlar
 • AYHAN DİNDAŞ : gerçekten amaç çok güzel ama iyi kategorize edilmeli şu an için biraz zayıf ama biz öğretmenler ellerimizdekini yüklemeye başladıkça süper bir yer olacak
 • YUSUF TÜRKERİ : Öğretimin yanında,milli,manevi ve evrensel değerlerin eğitimini öğrencilerimize kazandırabileceğimiz kaynaklara ihtiyacımız var.Fark yaratan öğretmenlerimize selam olsun....
 • MUSTAFA TOSUN : EMEĞİ GEÇEN HERKESİ TEBRİK EDERİM..
 • MUSTAFA AKKUŞ : güzel sayfa...teşekkürler..
 • ERSİN ÇAKIR : Emek vedildiği belli.Yararlı bir eğitim ağı olduğu kanısındayım.
 • İREM POLAT : Süperrrrr bi çalışma....Emeği geçenleri kutluyorum...Artık yabancı menşeili sosyal paylaşım sitelerini kullanmamıza gerek yok...Çağ atlatacak bir oluşum.....Çok beğendim çoook....Tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun....
 • ADNAN CANSIZ : Çok önemli bir girişim, umarım akademik başarımızı ulusal ve uluslararası sahada arttırır.
 • İLKNUR ÇALT : SİTENİZİ YENİ İNCELEME FIRSATI BULDUM.BİZLERE FAYDALI OLACAGINI DÜŞÜNÜYORUM.EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLER...
 • SULTAN POLAT : 1.sınıflar için çalışmalar istiyorum
 • BİLCAN TOPGÜL : 1.sınıflar için çalışmalar istiyorum
 • BELMA BAŞ : emeklerinize sağlıkkkk
 • BEYHAN DOĞAN : Dergiler ve testler dahada zenginleştirirse iyi olur.
 • ALİ PEHLİVAN : başarı getireceğine inanıyorum .özellikle görsellerin amacına bir coğrafya öğretmeni olarak daha çok ulaşacağına inanıyorum.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 • ATANUR YILMAZ : Beden Eğitimi ve Spor branşında da inanıyorum içerik,video ve görseller yer alacaktır.
 • SONER ÇUHADAR : Teşekkür ederiz.
 • ZEYNAL KARAKUŞ : görsel sanatlar dersi ile ilgili hiçbir bilgi, kaynak... vb.başlık yok. acaba ben mi bulamadım.
 • ELİF TURAN : Çoook başındayız.Umarım hayırlı ve uğurlu olur...Başarılar
 • ATİLA BEZİRKAN : Görsel eğitim kaynaklarına evet ama herşeyi bir yerden yönetmeye kalkıp her okulun eğitim kurumunun standartlarını, her öğretmenin bu teknolojiyi iyi seviyede kullanabileceğini varsayıp imkansızlıkları yok sayıp ben söyledim olacak fikrine hayır...
 • NURAY ÖNER : EMEK VEREN VE VERECEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.
 • HURİYE PUNAR : çok geç olsa da iyi bir başlangıç...
 • TAYFUN TAŞKIN : Ülkem adına çok faydalı buluyor,herkese teşekkür ederim.
 • REMZİ AYTİMUR : İlk bakışta beğendim, etkili bir ağ olacağını umuyorum. Katkı sağlamaya çalışacağım. Emeği geçenlere tebrikler :)
 • MURAT DOĞAN : MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ALANLARINDA DA ÇOK KAPSAMLI VE TÜM BÖLÜMLERE AİT BİLGİLERİN ZAMANLA YER ALACAĞINA İNANIYORUM. EMEĞİ GEÇENLERİN YÜREĞİNE SAĞLIK.
 • YASEMİN YILMAZ AKSAKAL : Faideli bir site, önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. En kısa zamanda metin ve görsel olarak katkı sağlayacağım. Başarılar.
 • MUZAFFER CİRİT : MUZAFFER CİRİT:Herkese eğitime katkı sağlama ve yararlanma imkanı veren bu sistem takdire şayandır.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
 • FETHİYE GEDİK : Bilginin paylaşımını sağlayan çok güzel bir otak çalışma olmuş.Çok beğendim başarılar dilerim.
 • İSMAİL SONER UNAN : Öğretmenlerin tecrübe ve çalışmalarını paylaşmak içim çok güzel bir platform
 • BÜLENT KARAYILAN : işte meydan haydi öğretmenlerim PAYLAŞMAYA...emeği geçen herkese teşekkür...
 • ERMAN GEÇER : Geleceğin eğitim ortamı EBA
 • AHMET ERTÜRK : teknoloji ile öğretmenlerin tecrübeleri birleştiğinde eğitimin çok daha nitelikli olcağını düşünüyorum..teşekkürlerimi çalışmalarımla sunacağım..güzelliklerin devam etmesi dileğiyle..
 • EVREN KARA : Faydalı bi site. Emeği geçen herkese teşekkürler...
 • MUSTAFA HÜSEYİN ABDÜLBAKİOĞLU : Dersler artık çok daha zevkli geçecek şimdi öğrenci olmak varmış teşekkürler.
 • NEZİR KARGIOĞLU : Eğitim Öğretim,kendine güven ve girişimciliği geliştirmesi adına memleketimin güzelliklerini buluşturanlardan Allah razı olsun harika olmuş ellerinize sağlık diyorum.
 • MEMİŞ KILIÇ : Eba nın kuruluş amacı mükemmel ama şuan itibari ile çok fazla bir denetimden geçtiğini zannetmiyorum..içerik ve paylaşım konusunda sıkı tutulmadığı takdirde ilerde eba bir facebook olabilir.
 • TUNCAY CANDAŞ : Hayırlı olsun emeği geçenlere teşkkürler...
 • Hüseyin MERT : teşekkürler
 • MURAT BERDİBEK : Hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım meslek liseleri içinde görsel, video, kaynak kitap ve teknik program tanıtımı gibi içerikler en kısa sürede oluşturulur.
 • BAHATTİN ADALI : ülkemize hayırlı olsun...
 • EMİN YEŞİLBUDAK : etkileşimi ve paylaşımı arttırarak eğitim ve öğretimde başarılarımızı arttıracak olmasına inancım tam.emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.Allah razı olsun...
 • AYÇA YILMAZ : Kapsamlı bir çalışma olmuş.Zamanla içeriğinin daha da artacağına inanıyorum.Emeği geçen herkese teşekkürler..
 • MEHMET AYDIN : Gerçekten çok güzel olmuş eğitim öğretime yararlı olacağına inanıyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
 • TESLİME ÇAM : Eğitime farklı bir bakış tebrikler...
 • OLCAY BÜYÜKÇAPAR : Başarınızın devamını diliyorum. Eğitimin sosyal ağı daha da yaygınlaşacak...
 • ALİ YACAN : Eğitimde güzel gelişmeler oluyor
 • GÜRBÜZ ERDOĞAN : begendim
 • MEHMET ALİ ÜNAL : Çağın gereklerine uygun. Tebrik ederim.
 • DUDU GÜRSOY : BÖYLE GÜZEL BİR SİTE KURUP ETKİNLİKLERİN PAYLAŞILMASI ÖRNEK TEŞKİL ETMESİNE VESİLE OLANLARA CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER.
 • SUPHİ ÇAY : güzel bir düşünce...
 • KÜBRA KÖSEOĞLU : Geliştirilirse ve zenginleştirilirse çok faydalı olabilir..
 • GÜNEŞ KILINÇ : Gerçekten güzel bir proje. Çok faydalı olacağına eminim. Emeği geçen herkese teşekkürler..
 • DENİZ ÜRKMEZTÜRK : GÜzel bir paylaşım yeri ,iyi olmuş ,düşünen ve hayata geçirenlere teşekkürler! :)
 • YAHYA ÖNDER : Emeği geçenlere teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.
 • MUSTAFA ŞABAN KESER : Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
 • SERKAN SAVCI : güzel olmuş tebrikler
 • BÜNYAMİN YİĞİT : Eğitim ve öğretime büyük katkılar sağlayacak çalışmalarınızdan dolayı ellerinize sağlık diyorum.
 • HALİL OK : EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
 • İZZET HEKİN : Mükemmel bir çalışma.Teşekkürler
 • MEHMET DURSUN ÇEVİK : BU PROJEDE EN UFAK KATKISI OLAN DAHİL HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.
 • MEHMET DURSUN ÇEVİK : Yıl sonu yapılan çalışmaların tabiiki yararları var.Güzel bir proje olduğunu düşünüyorum.Gelecek yıllarda dahada geliştirileceğine inanıyorum.Geleceğin eğitim ortamı ''EBA ''olabilir kanısındayım.Eğitimde Teknoloji ve Tecrübe birleşirse mükemmel bir sonuç çıkacağına yürekten inanıyorum.Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olması dileklerimle.
 • MEHMET SALİH UDUM : umudumuz etkin kullanımı. bize düşen görev öğrenci ve öğretmenler olarak sosyal medyayı kullandığımız şekilde EBA'yı kullanmaktır. İleriye yönelik müthiş bir bilgi birikiminin ve üst düzey bilişim teknolojileri kullanabilme becerisinin oluşacağı aşikardır. Sosyal paylaşım ağlarında gerçirdiği sürenin yarısını burda geçiren öğrenci eminim ki birşeyler öğrenecektir. eğitim ağımızı el birliği ile daha da cazip kılmak dileği ile...
 • BEKİR KUZEY : GERÇEKTEN MEB'İN EN İYİ PROJESİ.
 • ABDULKERİM ERDEN : Güzel ve faydalı paylaşımlar olması dileğiyle hayırlı olsun.
 • MEHTAP KILIÇ : Bir eğitimci olarak harika bir platform olduğunu söylemeliyim. Kendini güncellemesi, geliştirmesi de cabası. Pek çok eğitim içeriği öyle profesyonelce hazırlanmış ki, sürekli elimizin altında. Teşekkürler...
 • KEREM ERKİNSOY : Bir öğrenci olarak bizlere değer verilmesini istiyorum. Bir de şu onay işini halledin zaten anonim olarak yazmıyoruz, saygılarımla
 • ERDOĞAN GÜVENDİ : Anadolu Sağlık Meslek Liseleri eklenirse memnun oluruz,her şey güzel omuş,emeği geçenlere teşekkürler.
 • SERDAR KORKMAZ : Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeniyim. Geçen yıl kullandım ve çok memnun kaldım. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Yeni eklemeleri heyecanla bekliyorum.
 • ALİ GÖÇÜK : BİR EĞİTİM BİLİM FENKÜLTÜR SANAT RAFİNERİSİ, ARTIK BUNDAN KAÇINILMAZ.DÜNYANIN BİLİŞİM KİRLİLİĞİNDEN ÇOCUKLARIMIZI VE GELECEĞİ DAMITACAK BİR SİSTEM.HARİKA!
 • HANDAN TAŞAN VİTOŞOĞLU : Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürler..
 • HANDAN TAŞAN VİTOŞOĞLU : Emeği geçen herkese teşekkürler..
 • VEYSİ ARİ : Teknoloji adına küçük, geleceğimiz olan çocuklarımız için hayalimizdeki ülkeyi bırakabilmek için büyük bir adım. Emeği geçen bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim.
 • BAHRİ KAYA : Ben de tüm arkadaşlarıma saygılar sunuyor,Bu eğitiğim ve öğretim yılının da başarılı ve sağlıklı geçmesini diliyorum
 • SEDAT ABDULHAKİMOĞULLARI : AR-GE çalışmalarına katkı sağlayacağı muhakkak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 • RAŞİT BAYRAK : Çok güzel bir çalışma ama daha çok kişiye duyurulması gerekiyor.
 • REYHAN ÖZTÜRK : çok qüzel
 • MURAT KADİR YETKİN : Bilgiye erisimi kolaylastiracak, daha organize bir sekilde sunacak bir platform. Emegi gecenlere tesekkurler.
 • UFUK AKDENİZ : Tsk :)
 • NECLA KORKUT : güzel bir site ancak tevafuken rastlamak yerine tavsiye edilmiş olsaydı belki de çok daha önce yararlanmaya başlayabilirdim.
 • MEHMET AKKAYA : Emeği geçen herkese teşekkür ederim
 • MERDAN ŞANLI : Emeği geçen tüm arkadaşlara teşşekür ederim.
 • MENEKŞE YILDIRIM : EVET SİTENİZİ BENDE YENİ GÖRDÜM AMA CİDDEN İLGİ ÇEKİCİ VE ÜMİT VERİCİ:))TEKNOLOJİDEN PEK ANLMASAMDA,BİR ÖĞRETMEN OLARAK,ÜZERİME DÜŞEN BİR GÖREV VARSA YAPMAYA HAZIRIM....birde ben sınıf öğretmenim sanki bize yönelik çok çalışma yok:(:(yada ben bulmayı beceremedim..ilgilenebilirseniz cvp bekliyorum..
 • CEMİL KILIÇ : Oldukça yararlı, gelişim ve yeniliklere açık anlamlı bir etkinlik. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
 • BİLAL DEMİRDAŞ : emeği geçenlere teşekkür ederim.
 • DERYA SİBEL DAĞYOLU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'MIZIN ÇOK BAŞARILI PROJELERİNDEN OLAN FATİH PROJESİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
 • EBA Kullanıcısı : Tsk :)
 • BAKİ ŞAHİN : Çok güzel bir çalışma fakat etkin kullanımı sağlanmalı.
 • HAKKI ULUTAŞ : EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER...
 • OSMAN YILMAZTÜRK : EŞZAMANLI ÖĞRETİM SINIRLILIĞINDAN, FARKLI ZAMANLI ÖĞRENMEYİ KILAVUZLAMAYA GEÇİŞ İÇİN ÇOK İYİ BİR PLATFORM..
 • YURDAL ORHAN : GÜZEL OLMUŞ
 • MEHMET ILGIN : Youtube'un yasaklı olduğu okullarımızda en azından buradan içerik bulabiliyoruz.. Çok teşekkürler..
 • DERYA SİBEL DAĞYOLU : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'MIZIN ÇOK BAŞARILI OLAN FATİH PROJESİ VE TÜM BAŞARILI ÇALIŞMALARI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİYOR, SAYGILARIMI SUNUYORUM.
 • CANER BABACAN : kara tahta dan tablete hayaldi gerçek oldu TEŞEKKÜRLER
 • DAVUT AŞCI : EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM.
 • SEFA ÇİFTÇİ : teşekkürler
 • HÜSEYİN GÖNÜLTAŞ : teşekkür ederim
 • AYBERK TEPELİ : teşekkür ederim
 • İBRAHİM ELMAS : Elinize emeğinize sağlık çok güzel olmuş..teşekkürler..
 • MAHMUT YILMAZ : Emeğinize sağlık.
 • SİNAN HÜSEYİN YEL : hepinize teşekkürler
 • VOLKAN YALÇIN : MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA VE EMEĞİ GEÇEN TÜM MESLEKTAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM. ELLERİNİZE SAĞLIK
 • ÇAĞLA NUR DİLEK : çok güzelmiş ellerinize sağlık :)
 • GÖKHAN ÇETİN : Eğitime mükemmel bir destek , emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum , ileriki zamanlarda daha çok şeyler bekliyoruz
 • ERKAN SALI : Emeğinize sağlık
 • ADNAN AKÇAKAZA : Inşallah daha da iyi olacak, emeği geçenlerin eline sağlık...
 • ALİ PEK : Emeği geçen herkese teşekkürler
 • ÇETİN KILIÇER : Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve de velilerimiz için güzel bir çalışma olmuş. Zamanla içeriği zenginleştikçe daha geniş kitlelere ulaşacağına inanıyorum. Emeği geçen bütün arkadaşları tebrik ediyorum..
 • KAMURAN FURKAN YALAP : çok güzel tşkkrler
 • MERVE SEFA YAMAN : emeyi geçen herkese tşk ederiz
 • ABDURRAHİM POLAT : çok güzel
 • YUSUF EMRE ÖZ : gercekten cok guzel site herkezin kullanmasını isterim
 • PELİN PINARKUŞU : Bilgi bilgiye bakar sevgi sahibine bakar sonuçta, ellerinize sağlık👍👍👍👍👍👍👍👍
 • SAFA ARSLANER : Uygulamaların pek çoğu ortaöğretim düzeyine uygun olarak seçilmiş, ilkokul ve ortaokul içeriklerinin geliştirilmesiyle çok daha iyi yerlere gelebilir.
 • YASİN EMRAH METİN : Emeği geçenlere teşekkür ederim. Güzel bir site olmuş.
 • DERYA OĞUR : Bu projede yer alan bütün herkese çok teşekkür ederim
 • GÜLNUR ZEYBEK : emeği geçenlere teşekkür ederim çok güzel bir sistem olmuş ellerinize sağlık teşekkürler.
 • BUSENUR USLUKUN : iyi ki bu siteyi yapmışsınız çok güzel olmuş emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
 • BUSENUR USLUKUN : her zaman başarıya ulaşmak için çabalamak gerek
 • OLCAY MEMİŞ : ebaya gir her dersi öğren
 • GÖZDE KUZEY : eğer bu site olmasaydı biz bir şey anlamazdık
 • EYLÜL VURAL : çok işime yarayan bir site sağol EBA
 • BUSENUR USLUKUN : işini kolaylaştırmak istiyorsan ebaya gir
 • GÜLNUR ZEYBEK : eba ya gir işini kolayaştır
 • KARDELEN AYDIN : çok iyi bir site eba işleri kolaylaştırıyor
 • NURHAN ACAR : çok güzeldi emeğiniz için teşekkürler
 • GÜNEŞ BULUNDU : çok beğendim :)
 • YAŞAR KANDEMİR : MODERN EĞİTİM ÇAĞINA UYGUN VE SON DERECE YARARLI
 • SEVDA TEPE : çok guzel çok beğendim teşekkürler
 • RUBAR BAKICI : eba sayesinde hakkımızda ne varsa öğreniyoruz emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
 • YAVUZ SELİM TOPCU : emeği geçen herkese teşekkürler...
 • DİLARA GEMİCİ : evet bende herkese katılıyorum bu arada bende yeni katıldım
 • ŞEYMA TOĞRULCA : Beğendim de pek fazla birşey yapamıyorum istediğim kişiye mesaj gönderemiyorum
 • RABİA NUR ATAŞ : gerçekten çok güzel ebayı çok seviyorum
 • RABİA NUR ATAŞ : gerçekten süper ebayı çok seviyorum
 • RABİA NUR ATAŞ : gerçekten süper ebayı çok seviyorum
 • EDANUR SAVCI : ya bn de çk bğndm km yaptı şu harikayı...
 • ONUR KAYADUMAN : Emeği geçennherkese teşekkürler
 • AYTUN DİLER : süper
 • SEVCAN DOĞAN : gerçekten süper...
 • YASEMİN ÖNER : GERCEKTEN GUZEL
 • SEMANUR TEKİN : Harika tebrikler

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir

Bekleyiniz